Zlín Design Market nabídne kromě prodejní přehlídky také workshopy zaměřené na udržitelnost či zero waste

Foto: Zlín Design Market
ZLÍN – Nově otevřené prostory Galerie 61 budou o nadcházejícím víkendu hostit osmý ročník Zlín Design Marketu. Kromě prodejní přehlídky autorské tvorby se mohou návštěvníci těšit na doprovodný program zahrnující tvůrčí workshopy a besedy na téma udržitelnosti, zero waste či zdravého životního stylu.

Šperky porcelánové, smaltované, dřevěné, stříbrné nebo z upcyklovaných materiálů, dámská i pánská móda a doplňky, přírodní kosmetika, knihy, autorské grafiky, obrazy, keramika, sklo,… To je jen stručný výčet nabídky autorské tvorby, která čeká na návštěvníky Zlín Design Marketu už o tomto víkendu.

Celkem jsme letos vybrali 30 zajímavých vystavovatelů,“ uvedla za organizátory Miroslava Ptáčková. „K zajímavým značkám Zlín Design Marketu pak patří například přírodní kosmetika IZISTEP vznikající ve Zlíně, pánské oblečení v prodloužené délce TallGuys z organické bavlny ušité v Česku a produkty ruční výroby z tradiční mýdlárny Naturinka,“ vyjmenovala Ptáčková.

Vedle prodejních stánků zapojených designérů je připravený také bohatý doprovodný program včetně oblíbených tvůrčích workshopů pro malé i velké. V rámci vstupného bude možné se zapojit do výroby originálního přání, malování na textilní pytlíčky, malování dřevěných záložek a jmenovek nebo do barevné terapie v podobě omalovánek.

Besedy s tvůrci se tentokrát zaměří na témata udržitelnosti, zero waste, ekologie, zdravého životního stylu, péče a originality. „Besedovat budeme s lidmi, kteří na Zlín Design Marketu ve stánku prezentují svou značku, filozofii a produkty, ale i s dalšími, kteří se zaobírají tématy souvisejícími s naší myšlenkou,“ doplnila Miroslava Ptáčková.

Zlín Design Market bude pro veřejnost otevřený v sobotu 26. listopadu od 10 do 20 hodin a v neděli 27. listopadu od 10 do 16 hodin. Vstupné na oba dny je v jednotné výši 79 Kč, děti do 120 cm, ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Vstupné zahrnuje doprovodný program, vstup na výstavu a workshopy.

Návštěvníci Zlín Design Marketu jsou také zváni na afterparty, která se uskuteční v sobotu 26. listopadu od 20 hodin v kavárně Jedním tahem v 64. budově.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x