Zlín Film Festival jde do finále! Karel Heřmánek převezme Zlatý střevíček a budou vyhlášeny nejlepší filmy

Herec Karel Heřmánek převezme Zlatý střevíček. Foto: ZFF
ZLÍN – Festivalová středa udělá definitivní tečku za 62. ročníkem Zlín Film Festivalu. Na slavnostním galavečeru budou vyhlášeny nejlepší filmy a ocenění za přínos kinematografii pro děti a mládež převezme český herec Karel Heřmánek.

Fešák Hubert, pašerák v Krakonošovi a lyžnících nebo nezapomenutelný vládce pekla v pohádce S čerty nejsou žerty. To je Karel Heřmánek, ředitel Divadla Bez zábradlí a oblíbený český herec, který na Zlín Film Festivalu převezme ocenění Zlatý střevíček.

Zlín mám rád hlavně díky úspěšnému hostování našeho Divadla Bez zábradlí. Je to krásné kulturní město s hlubokou tradicí. Po ocenění, které mne čeká, ho budu mít ještě raději,“ reagoval Karel Heřmánek na informaci o ocenění.

Zlatý střevíček převezme Karel Heřmánek ve středu 1. června na závěrečném galavečeru v Kongresovém centru, kde budou rovněž vyhlášeny vítězné filmy v jednotlivých kategoriích. Po Pavlovi Zedníčkovi se tak Karel Heřmánek letos stane druhým a celkově šestadvacátým držitelem tohoto ocenění.

CO SI JEŠTĚ NENECHAT UJÍT VE STŘEDU 1. 6.?

Virtuální realita BRAINZ VR CINEMA (zámek, 1. patro, 13:00 – 19:00)

To nejnovější z celosvětové současné VR produkce napříč několika žánry: interaktivní animované filmy pro děti, VR edukativní a dokumentární projekty, detektivka, projekty tematizující problémy s pandemií covidu 19.

Zlín, film a čas – venkovní výstava (UTB U18)

Interaktivní panely s časovou osou historie filmu ve Zlíně. Pod symbolem AR – rozšířené reality se ukrývají dobové reklamní spoty na produkty firmy Baťa, promo spoty a další zajímavosti. Součástí výstavy jsou i dva interaktivní panely s názvem Velké kino a čas, které jsou umístěny v parku pod hotelem Zlín.

Festival Café (náměstí Míru, 16:00)

Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně se zajímavými hosty a tématy. Hosty Vladimíra Kroce jsou herečka Jana Kolesárová a desetibojař Tomáš Dvořák.

Autogramiáda (OZC Zlaté jablko, 17:00)

Moderovaná autogramiáda festivalových tváří: Jana Kolesárová, Pavla Gajdošíková, Petra Nesvačilová a Tomáš Dvořák.

Velký dechový orchestr města Zlína (náměstí Míru, 18:00)

Letní kino (Letňák VIVA, 21:30)

Známí neznámí – Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x