Zlíňané se mohou blíže seznámit s připravovanými projekty. Začíná se ve středu Velkým kinem

Zlíňané se mohou blíže seznámit s připravovanými projekty. Začíná se Velkým kinem. Foto: Zlin.eu
ZLÍN - Obyvatelé Zlína budou mít příležitost se podrobně seznámit s návrhem projektu na rekonstrukci Velkého kina. Právě bližší představení velkých a strategických projektů je novinkou, kterou připravilo vedení města. Na těchto setkáních budou návrhy představovat zpravidla odborné autorské týmy jednotlivých projektů. První setkání bude na téma Velké kino a uskuteční se ve středu 8. září v kulturním institutu Alternativa od 16 hodin.

„Myslím si, že je špatně, aby město realizovalo nákladné projekty, které jsou pak negativně přijaty občany. Proto se chci s občany k významným projektům potkávat, abychom vyvrátili případné mýty a polopravdy a občané města měli prostor se zeptat na to, co je zajímá, nebo řekli, z čeho mají u daného projektu obavy,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Vítězný návrh představí samotný autorský tým re: architekti. Návštěvníci budou moci v rámci diskuze hovořit i se zástupci soutěžní poroty, která vybrala finální návrh projektu. Bude vystaveno i všech šest soutěžních návrhů včetně detailně propracovaných modelů, které vznikly z netradičního procesu, tzv. soutěžního dialogu, během kterého se jednotlivé návrhy postupně formovaly.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x