Zlínská univerzita otevírá nový obuvnický obor

Zlínská univerzita otevírá nový obuvnický obor. Foto: utb.cz
ZLÍN – Baťovská tradice ve Zlíně opět ožívá. Fakulta technologická ve spolupráci s Centrem výzkumu obouvání Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně otevírá nový obuvnický obor.

Během studia oboru Výroba a konstrukce obuvi by se měli studenti naučit vše o konstrukci a designu obuvi, nových obuvnických materiálech a technologiích. „Těch předmětů, které jsme pro budoucí studenty připravili, je hodně, je to celá škála oborů, ať už ortopedie či pediatrie, estetika obuvi, 2D konstrukce či design nebo 3D tisková výroba obuvi a komponentů,“ popisuje děkan Fakulty technologické Roman Čermák.

Aby byla zachována kvalita výuky, bude kapacita maximálně 12 studentů. Teoretické předměty se budou vyučovat na Fakultě technologické, odborné předměty a praxe bude probíhat v Centru výzkumu obouvání, kde mají studenti k dispozici tradiční dílny i špičkově vybavené obuvnické laboratoře.

„Dnes je trend zdravé a zároveň funkční a pohodlné obuvi. Dá se očekávat, že se stále více bude výroba samotné obuvi zaměřovat na individuální potřeby zákazníka, tedy bude vyráběna na míru, a k tomu máme tady ve Zlíně skvělé podmínky. Zlín tak má velkou šanci stát se evropským lídrem obuvnického výzkumu,“ popisuje ředitel Centra výzkumu obouvání Tomáš Sáha.

Centrum výzkumu obouvání bylo založeno v roce 2019. Jde o výzkumnou jednotku s celosvětovou působností pro výzkum, vývoj a testování obuvnických materiálů, technologií a designu. Enormně se v posledním období dařilo právě oddělení designu, které získalo celou řadu mezinárodních prestižních ocenění. Úspěch měl zejména projekt „High-Tech Footwear Skin“, který získal ocenění v soutěžích Reddot design award, Global Footwear award, German Innovation award a European Product Design award.

Zájemci o studium nového oboru se mohou hlásit do bakalářského studia, a to jak prezenční, tak kombinované formy.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x