Zlínská zoo láká na probouzející se přírodu i speciální prohlídky zámku

Foto: archiv Zoo Zlín
ZLÍN – Zlínská zoo připravila na nadcházející Velikonoce zajímavý program. Kromě nádherně rozkvetlého areálu a probouzejících se zvířat návštěvníky jistě zaujmou speciální prohlídky zámku Lešná s názvem Velikonoce u Seilernů.

Areál zoo, především okolí zámku Lešná, rozzářily tisíce květů narcisů, rozkvetly také bílé magnolie, růžové sakury, pestrobarevné krokusy nebo zlatý déšť.

Sloní stádo si již užívá rozlehlý travnatý výběh, rušno je u klokanů rudokrkých, kde z bezpečí máminých vaků vykukují letošní mláďata,“ uvedla vedoucí marketingu zlínské zoo Romana Mikešová.

V tropické hale na návštěvníky čeká rodina vyder obrovských se třemi dvouměsíčními mláďaty. Každý den vychází do venkovního výběhu také pár jaguárů, samec Akabo a samice Yuna.

Ve čtvrtek 28. března se po zimní pauze znovu otevře i zámek Lešná, který na zahájení sezóny chystá přitažlivý program v podobě speciálních velikonočních prohlídek.

V zámecké jídelně u slavnostně prostřeného stolu vám povíme, jak Seilernové, poslední hraběcí majitelé zámku Lešná, slavili Velikonoce, jaké tradice a zvyky dodržovali. Přiblížíme vám také původ Velikonoc a jednotlivé dny velikonočního období, můžete se těšit i na ukázku exotických ptačích vajíček. A pokud alespoň u dvou vajíček uhádnete, komu patří, čeká na vás milá odměna,“ láká na velikonoční program Romana Mikešová a dodává, že každý z 11 pokojů zámku bude mít navíc osobitou výzdobu.

Zámek bude po všechny velikonoční dny, tedy od čtvrtku 28. března do pondělí 1. dubna, otevřen vždy od 10 do 16 hodin, kdy začne poslední prohlídka. Zoo Zlín bude na Velikonoce otevřena každý den od 8:30 do 18 hodin.

Pro návštěvu zoo a zámku doporučujeme zakoupit elektronické vstupenky, odpadne tak případné čekání u pokladen. U zámku si vždy zvolíte i konkrétní čas prohlídky,“ dodala Mikešová.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x