Zlínská zoo spouští nový projekt Mám zvíře na víkend

Foto: Archiv ZOO Zlín
ZLÍN - Zoo Zlín rozbíhá nový projekt, jak mohou návštěvníci zahradu podpořit. Jmenuje se Mám zvíře na víkend a virtuálně umožní vzít si oblíbené zvíře domů na víkend, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Zoo Zlín Romana Bujáčková.

Prozatím je možné vybírat z pětice zvířat, lidé si tak mohou na víkend „zapůjčit“ slona, lva, lenochoda, lenochoda a kiviho. Zoo však bude další zvířata postupně přidávat, brzy se tak v nabídce objeví tygr, surikata, žirafa nebo papoušek.

Zájemce při zakoupení poukazu podpoří zlínskou zoo, možná také sobě nebo někomu blízkému splní dávný sen. „Asi téměř všichni jsme někdy zatoužili mít doma zvíře, které jsme obdivovali právě v zoologické zahradě. A nás napadlo, že bychom tento sen mohli tak trochu splnit a virtuálně ,půjčit´ lidem jejich zvířecího oblíbence domů na víkend,“ vysvětlila vznik projektu Bujáčková.

Půjčovné se bude pohybovat od 100 do 600 korun, souvisí s náklady na péči o dané zvíře. Pro každé „zapůjčené“ zvíře pracovníci zoo připravili originální poukaz, který lze zakoupit na e-shopu zoo v odkazu Zážitky. „Jeho součástí je fotografie a jednoduchý ,návod na použití´, který zábavnou formou popisuje denní nároky zvířete. Speciální bonus představuje vtipná karikatura zvířete z pera našeho grafika Oldy Pinka. Bude zároveň i hezkým dárkem. Všem majitelům poukazu nabídneme po otevření zoo možnost vyzvednout si samolepku s touto karikaturou v pokladně hlavního vstupu,“ doplnila Romana Bujáčková. Zahrada také plánuje prostřednictvím krátkých videí postupně ukazovat, jak skutečná denní péče o vybrané zvíře probíhá.

Zakoupení poukazu Mám zvíře na víkend nabízí další možnost pomoci zlínské zoo. „Ta neutuchající vlna podpory, kterou nám návštěvníci prokázali a stále prokazují během všech uzavření, je opravdu mimořádná. Nákupy v e-shopu a sponzorské přihlášky překonávají dosavadní rekordy, lidé také posílají peníze na sbírku pro Zoo Zlín. Všem velmi děkujeme, je to pro nás opravdu velké povzbuzení, které teď moc potřebujeme, “ doplnila Romana Bujáčková.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x