Zlínský kraj dostal 227 tisíc antigenních testů pro školy, rozváží je hasiči

Hasiči pomáhají s rozvozem antigenních testů. Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Žáci prvního stupně základních škol se začnou do lavic vracet v pondělí 12. dubna. Ve školách se budou povinně testovat antigenními testy dvakrát týdně, testy proto musí být ve školách k dispozici nejpozději ve čtvrtek 8. dubna. Ve Zlínském kraji pomohou s jejich rozvozem profesionální hasiči.

Zlínský kraj obdržel v úterý 6. dubna ze skladu Správy státních hmotných rezerv celkem 226 800 testovacích sad antigenních testů pro školy a školská zařízení. Distribuce testů je podřízena tomu, aby všechny školy, do kterých by měli nastoupit děti, žáci a studenti prezenčně od pondělí 12. dubna, měly testy k dispozici nejpozději do čtvrtka 8. dubna.

Testy budou pomocí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje distribuovány do třinácti obcí s rozšířenou působností. Na tamních výdejních místech, která zajišťují pracovníci krizového řízení, si testy vyzvednou zástupci jednotlivých škol,“ upřesnil tajemník Krizového štábu Zlínského kraje Robert Pekaj.

Testy budou distribuovány do škol, v nichž bude již v první fázi otevírání probíhat skupinové vyučování či na něj navazující poskytování školských služeb. Určeny jsou výhradně k testování dětí, žáků a studentů a zaměstnanců školy přítomných na pracovišti zaměstnavatele.

Všichni si otevření škol velmi přejeme, aby se ale žáci a studenti mohli vrátit do lavic, je nutné dodržovat všechna opatření a udělat všechno pro to, abychom udrželi reprodukční číslo R ve Zlínském kraji pod hodnotou jedna. V tuto chvíli už jen čekáme na vyjádření vlády a rozhodnutí o otevření škol,“ dodal hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x