Zlínský kraj otevře školy v pondělí 12. dubna

Foto: Zlínský kraj
ZLÍNSKÝ KRAJ – Školy se na území Zlínského kraje otevřou v pondělí 12. dubna, tedy ve stejném termínu jako v ostatních částech České republiky. Dnes o tom rozhodlo vedení kraje po dohodě s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a Ministerstvem zdravotnictví.

Ještě ve středu 7. dubna nebylo jasné, zda ve Zlínském kraji začne rozvolňování protiepidemických opatření ve stejném termínu jako v ostatních krajích České republiky, tedy v pondělí 12. dubna. Důvodem byla obava z aktuálně kulminující vlny nákazy covidem-19 a novými mutacemi ve Zlínském kraji, což se negativně promítá do lůžkových kapacit jednotlivých nemocnic.

Vedení Zlínského kraje se nakonec ve čtvrtek 8. dubna v součinnosti s Krajskou hygienickou stanicí Zlínského kraje a Ministerstvem zdravotnictví dohodlo o zařazení Zlínského kraje do režimu pro otevření škol ve stejné podobě, jako v ostatních částech České republiky.

Otevřením škol a školských zařízení od 12. dubna Zlínský kraj na svém území zajistí nejen možnost vzdělávání dětí, žáků a studentů, ale tímto krokem zároveň zamezí dalšímu nekontrolovanému šíření nákazy. A to díky pravidelnému testování školáků a zaměstnanců školy, které bude probíhat vždy dvakrát týdně.

I přes zavedená protiepidemická opatření se zatížení v nemocnicích Zlínského kraje na jednotkách intenzivní péče nesnížilo tak rychle, jak se původně očekávalo. Kapacity nemocnic jsou stále na hranici svých možností, proto je nutné i nadále důsledně dodržovat zavedená protipandemická opatření.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x