Zlínský SPUR věnoval respirátory rodinám, které postihlo vážné onemocnění

Foto: SPUR
ZLÍN - Zlínská společnost SPUR věnovala rodinám, které zasáhlo vážné onemocnění a které dlouhodobě podporuje nadace Dobrý anděl, nano respirátory. Jednalo se o 12 600 kusů v hodnotě téměř 900 tisíc korun, serveru Zlin.cz to za společnost oznámila Kateřina Martykánová.

Spolupráce mezi nadací Dobrý anděl a společností SPUR odstartovala již v loňském roce hledáním řešení, jak nejjednodušeji doručit nano respirátory příjemcům pomoci této nadace. „Těší nás, že můžeme alespoň touto cestou ulevit rodinám, které zasáhla vážná nemoc,“ řekl generální ředitel Tomáš Dudák a dodal: „Naší snahou je prostřednictvím nano respirátorů přispět k funkční ochraně před nákazou koronavirem, a zabránit tak případným zdravotním komplikacím.“

V rámci daru získají rodiny nejen kvalitní certifikované respirátory FFP2, ale také návod, jak o ně pečovat a dezinfikovat je pro opakované použití, což znamená ekonomickou i ekologickou výhodu. „Záměrně jsme se rozhodli věnovat nano respirátory s unikátní nanomembránou naší vlastní výroby, které zachytí až 98,5 % ultrajemných částic a jsou speciálně vyvinuté pro boj s koronavirem. Jsou vysoce prodyšné a komfortní i při dlouhodobém nošení,“ upřesnil Tomáš Dudák.

Nadace Dobrý anděl podporuje pravidelným finančním příspěvkem každý měsíc 4000 rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním nebo dítě s jiným vážným dlouhodobým onemocněním. „Pomoc Dobrých andělů znamená pro rodiny v těžké životní situaci výraznou podporu. Je pro ně jistotou, že ani v současné složité době na to nejsou samy,“ uvedla výkonná ředitelka Šárka Procházková a doplnila, že za devět let fungování nadace se do finanční pomoci aktivně zapojilo více než 85 tisíc dárců.

Společnost SPUR prakticky již od počátku výroby produktů SpurTex® spolupracuje s nadačními fondy a charitativními organizacemi. Rozdala již více jak 100 000 kusů nano respirátorů a nano roušek.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x