Zlínský zámek bude o víkendu patřit designérům. Po dvouleté pauze se zde opět otevře Zlín Design Market

Foto: Zlín Design Market
ZLÍN – Po dvouleté pauze se na zlínském zámku opět uskuteční oblíbený Zlín Design Market, kde se budou prezentovat talentovaní designéři. Návštěvníci se mohou těšit na workshopy, prezentace či výstavy a ke koupi bude autorská móda, šperky, kabelky, knihy, dekorace, přírodní kosmetika a mnoho dalšího.

Sedmý ročník přehlídky současné autorské tvorby Zlín Design Market zve návštěvníky na zlínský zámek na dva dny nabité atraktivním obsahem. „Opravdu velmi se těšíme jak na designéry, tak na návštěvníky. Připravili jsme pro ně pestrý program, kterým bychom chtěli vynahradit dlouhé čekání na tento ročník,“ uvedla za organizátory Miroslava Ptáčková.

Vystavující designéři letos nabídnou módu pro ženy i muže, nejrůznější typy šperků, stylové doplňky, batohy, kabelky, ekologické vychytávky, přírodní kosmetiku, dekorace nebo svíčky.

V rámci doprovodného programu proběhnou prezentace designérů i oblíbené workshopy. V celodenních tvořivých dílnách pro děti a dospělé bude možné vyrobit si originální přání, prostírání nebo voskové ubrousky, malovat na sklo i na textil, vyzkoušet linoryt nebo gravírování do dřeva. Pod vedením Marie Caletkové – Marijenka se uskuteční workshop quillingu neboli papírového filigránu.

Ve spolupráci s portálem iUmeni.cz, který se zaměřuje na současné umění, je připravený také knižní program. Povídat se bude o modrotisku, hrát se bude japonské divadlo, své knihy osobně představí výtvarnice Vendula Chalánková i další autoři.

Součástí programu jsou také výstavy, které se aktuálně nacházejí ve výstavních prostorách zámku. V Galerii Václava Chada je to prezentace deseti mladých českých sklářů Sklo v hlavní roli. 26. února ve 14 hodin bude navíc možné se s výstavou blíže seznámit při komentované prohlídce. Výstavní sály Hedvika představují dílo sklářské výtvarnice Miroslavy Ptáčkové pod názvem Skrze vrstvy. I třetí z výstav se věnuje sklu, konkrétně pracím studentů Ateliéru Design skla UTB ve Zlíně.

Zlín Design Market se otevře 26. a 27. února v prostorách 2. a 3. patra zlínského zámku. Vstupné ve výši 79 korun zahrnuje doprovodný program, výstavy, komentovanou prohlídku a vybrané workshopy. Ostatní jsou za poplatek 100 korun za jeden workshop.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x