Zloděj se před spravedlností schovával v kukuřičném poli. Vypátral ho čtyřnohý hrdina

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – Triumfem čtyřnohého hrdiny skončilo pátrání po zloději, který se v chatách v okolí Napajedel na Zlínsku pokusil o několik krádeží. Pachatele našel policejní pes Row schovaného v kukuřičném poli.

Jednasedmdesátiletý majitel chaty u Napajedel po noci, kterou strávil ve své chatě, uslyšel před sedmou hodinou ráno zvenku hluk. Když vyšel ven, uviděl před vchodem do chaty mladého muže. Usoudil, že je to zloděj, protože byla otevřená příjezdová branka a částečně rozpletené pletivo oplocení.

Mladý muž se tomuto nařčení bránil a tvrdil, že se chtěl jen zeptat na cestu. Majitel chaty muže chytil za bundu a chvíli se přetahovali. Mladík se mu ale vytrhl a odjel na jízdním kole. Senior zavolal na linku 158,“ popsala situaci policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místo poté přijeli policisté z Napajedel, strážníci a kynoložka s policejním psem, kteří začali po unikajícím zloději pátrat.

Pes šel několik set metrů po stopě, až narazil na batoh, který ukrýval rybářské vybavení. Tento batoh pes označil. Znamenalo to, že ho tam zanechal právě mladý muž, po kterém pátrali,“ pokračovala Kozumplíková.

Zanedlouho pes odbočil z polní cesty, která vedla podél řeky Moravy do kukuřičného pole, kde asi po dvaceti metrech uviděli schovaného mladého muže, kterého popsal majitel chaty. Zloděje našel asi po třiceti minutách pátrání kilometr od chaty.

Zanedlouho vyšlo najevo, že se jedná o třiadvacetiletého, třikrát soudně trestaného muže ze Zlína, který se předtím, než ho před krádeží přistihl majitel chaty, snažil vloupat do dalších dvou chat,“ sdělila policejní mluvčí.

Z jedné z nich odcizil právě batoh s rybářským vybavením, který cestou odhodil, ale policejního psa neošálil. „K tomu, že chtěl chaty vykrást, se přiznal,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Za krádež a porušování domovní svobody hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x