Zloději předstírali, že jdou vyměnit zámky. Seniorku ze Zlína okradli o půl milionu

Foto: KŘP ZK
ZLÍN - Dva muži připravili koncem května seniorku ze Zlína o půl milionu korun, když předstírali, že jsou policisté a nabízeli jí výměnu zámků. Kriminalisté nakonec oba zloděje vypátrali. Ukázalo se, že jde o recidivisty, z nichž jeden už sedí ve vězení pro jinou trestnou činnost.

Devětačtyřicetiletý muž společně s o čtyři roky mladším známým přijeli koncem května do Zlína, kde nabízeli výměnu zámků v jednotlivých panelových domech. Dostali se také do bytu devětasedmdesátileté ženy, které nabízeli výměnu zámků u dveří i na jejích sedmi domácích trezorech, kde měla uloženo v devatenácti obálkách téměř tři čtvrtě milionu korun.

Protože se představili jako policisté, žena jim důvěřovala, přestože jí neukázali žádný služební průkaz, a dala jim k dispozici klíče od jednotlivých trezorů,“ přiblížila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nabídky na výměnu zámků seniorka nevyužila. Když si po odchodu mužů zkontrolovala jednotlivé obálky, v nichž měla uloženy peníze, zjistila, že jedna obálka, v níž měla půl milionu korun, chybí.

Trestní oznámení podala až po dvou týdnech neteř okradené ženy. Kriminalisté měli zpočátku jen kusé informace, jisté nebylo ani to, zda žena měla skutečně doma tak velký obnos peněz,“ pokračovala policejní mluvčí.

Z dalšího prověřování případu ovšem vyšlo najevo, že se seniorka opravdu stala obětí trestné činnosti. „Kriminalistům se podařilo také vypátrat totožnost obou pachatelů, kteří byli v té době již ve věznicích pro další trestnou činnost,“ sdělila Kozumplíková.

Oba recidivisté svou vinu popřeli, uvedli, že pouze vyměňovali zámky. „Mladší z nich, který má v rejstříku trestů tři záznamy, si nyní odpykává jedenáctiletý trest odnětí svobody pro trestnou činnost na úseku drogové problematiky, podezření ze spáchání trestné činnosti u něj bylo proto pro neúčelnost odloženo. Starší z nich má v rejstříku trestů záznamů třináct, nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ uzavřela Monika Kozumplíková.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x