Barumka coby obraz. Maluj, vyhrávej a pomáhej

Ilustrační foto (Foto: Zlin Press)
ZLÍN - Nejdříve to byl počátkem sedmdesátých let minulého století kojenec, pak velmi živé dítě, potom krásná pestře oděná slečna, dnes ve své padesátce právě půlstoletí od prvního ročníku zralá žena. Tedy objekt hodný zvěčnění na plátně. Řeč jde o místním klenotu neboli Barum Czech Rally Zlín.

Letos se viru navzdory, věřme, pojede odložený 50. ročník. Pořadatelé jsou při přípravách hodně zkušení, sázejí na tradici, ale pozor, také inovují.

50. Barumku má osvěžit a zkrášlit už pár měsíců před startem premiérový ročník výtvarné soutěže s názvem Maluj, vyhrávej a pomáhej s Barum Czech Rally Zlín.

„Myslím, že jde v této zvláštní době mimo jiné o zpestření volného času. Do soutěže přijmeme pouze originální autorské kresby, malby nebo graffiti, podrobnosti najde každý zájemce na našich internetových kanálech,“ říká autor originální myšlenky, zástupce ředitele soutěže Jan Regner.

Jedinečná soutěž s pěkným vyzněním, totiž stylovými cenami, výstavami nejlepších děl, stejně jako dražbou a výtěžkem pro děti bojující se zákeřnou leukémií, má uzávěrku už na konci dubna!

„Zúčastnit se může široká veřejnost, podmínkou je věk od deseti let,“ připomíná Jan Regner s tím, že všechna díla posoudí odborná porota, ale o vítězích rozhodne široká veřejnost. „Rozhodně to není tak, že by se na obrazech či v kresbách mělo zákonitě objevit pouze závodní auto, jde o širší souvislost s Barumkou, atmosféru, jezdce či ztvárnění legendárních míst na trati,“ dodává.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x