Čtyři tipy na skvělou snídani: začněte den na „Obchodňáku“

ZLÍN - Zlínský Obchodní dům není jen příjemným místem pro nakupování, ale užijete si tu i posezení u dobrého jídla a pití. Víte, že si můžete pochutnat hned od rána? Zdejší gastro podniky lákají na skvělé snídaně. Stačí si jen vybrat, na co máte chuť.

Bistrotéka Valachy

bez nadsázky vnesla svěží vítr do obvyklé snídaňové nabídky Zlína. Láká na svižné a pestré snídaně v bistro stylu z kvalitních surovin, s důrazem na vlastní produkty a originální variace. V nabídce jsou vejce na různý způsob: míchaná i sázená, nebo omeleta, do které kuchařky pro lepší chuť přidávají smetanu, a dokonce i málo obvyklá tři vejce do skla s parmezánem či slaninou. K tomu skvěle chutná kvasový chléb z vlastní pekárny.

Pokud chcete něco ještě sytějšího, dejte si hovězí párky špičkové kvality z Amasa, miso polévku nebo novinku: zapékaný chléb s goudou a sázeným vejcem.

Milovníkům fit snídaní doporučujeme řecký jogurt s medem a ořechy, vločkovou kaši s chia semínky, která splňuje nároky na vegan stravu, nebo chia pudink. K největším snídaňovým hitům, které milují nejen děti, patří lívance s ovocem, tvarohem i v originální slané verzi: se slaninou, arašídovým máslem a javorovým sirupem.

Kdy: po-pá 7:00 – 10:30, so-ne 8:00 – 11:00

Restaurace Budvarka

vsází na oblíbenou českou klasiku. Vybrat si můžete z šesti snídaňových menu, jejichž základ tvoří hemenex, míchaná vajíčka, vídeňské párky, domácí tvarohová bábovka nebo chutné müsli s řeckým jogurtem.

Ke každému menu vám přidají dle přání kávu, čaj, džus nebo třeba kakao.

Kdy: po–pá 7:30 – 10:30

Eiscafe Delikana

láká na lehčí snídaně a snídaňová menu s obloženými tousty, jogurtem s müsli a ovocem a také na chlebíčky a žitné sendviče, k nimž vám připraví šálek voňavé kávy. Na své si tu přijdou i milovníci palačinek různých příchutí: s čokoládou, nutellou s lískovými ořechy, lesním ovocem, jahodami, malinami nebo třeba vaječným likérem s banánem.

Palačinky si můžete dát nejen ke snídani, ale i jindy během dne, podobně jako třeba smoothies.

Kdy: po-ne 9:00 – 11:00

Pekařský pult Bistrotéky Valachy

Pokud máte naspěch, vezměte si snídani s sebou. V přízemí u pekařského pultu Bistrotéky Valachy mají denně žitné i klasické chlebíčky, vaječné řízky, obložené tousty, tvaroháčky, palačinky a různé druhy buchet a koláčů. A samozřejmě i skvělou kávu Bencini.

Kdy: po-pá od 7:00, so od 8:00, ne od 9:00

Více: www.obchodnidum.cz

Víte, že…?

Velkou výhodou snídaní na Obchodňáku je možnost parkování přímo u budovy. Na parkovišti s vjezdem od Velkého kina je navíc první hodina zdarma.

Další tipy z Obchodního domu

  • Dopřejte si odpočinek při thajské, ayurvédské a nově i khmérské masáži ve Fyzio Garden. Vždy od 10 do 16 hodin můžete využít akční nabídku: masáž v délce 80 minut za cenu 50timinutové. Akce se vztahuje i na Fit den: balíček zahrnující masáž a pozdní oběd či večeři v Bistrotéce. www.fyziogarden.cz
  • Rozšiřte si kuchařské obzory ve Škole vaření Bistrotéky Valachy. Na nejbližší období je vypsáno 40 termínů kuchařských kurzů na různá témata, mezi nimi i řada novinek. www.bistrovalachy.cz/skola-vareni
  • Zastavte se u stánku Veselá veverka, který je plný skvělých pochutin včetně ořechů a sušeného ovoce z ČR, Thajska, Nizozemska, Bolívie a dalších zemí.
  • Zpříjemněte si posezení u večeře či sklenky vína poslechem hudby, který podtrhne pohodovou atmosféru. Středeční podvečery v Bistrotéce Valachy vám zpestří hostující regionální hudebníci. V nejbližší době se těšte na Markétu Vodičkovou a Filipa Vítů (2. 2.) a Štěpána Holíka se Zdeňkem Marušákem (14. 2.)
  • Bar 1931 přichází s novou tradicí: čtvrtečními tematickými degustacemi. Skvělá příležitost pro milovníky kvalitních destilátů ochutnat něco nového a dozvědět se zajímavosti o drincích. Nejbližšími akcemi jsou 3. 2. Degustace prémiových rumů a 10. 2. Degustace Gold Cock whisky s hostem: Miroslavem Motyčkou.
  • Už jste byli v „novém“ obchodě Bistrotéky Valachy? Na podzim se zvětšil a výrazně rozšířil sortiment. Najdete tu víc čerstvého masa od prověřených dodavatelů, nově sortiment krájených holandských sýrů, Centrum moravských vín a žhavou novinkou je low carb řada produktů od Top Natur. Bistrotéka je jediným kamenným obchodem s tímto sortimentem v plné šíři. www.bistrovalachy.cz

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x