Festival Culturea se blíží!

ZLÍN - Přichází duben a společně s ním i devátý ročník festivalu Culturea, který pro vás pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací. Jako každý rok přinese festival prostřednictvím přednášek cestovatelů, ochutnávek jídel a uměleckých výstav do Zlína kulturu dvou zcela odlišných zemí.

Letošní ročník festivalu bude odlišný oproti těm předchozím. Nebude se konat pouze jeden den, ale rovnou tři, konkrétně od 9. do 11. dubna 2021. I samotný průběh festivalu bude odlišný. Program bude rozdělen do dvou částí, online a offline. Návštěvníci tak budou mít jedinečnou příležitost poznat dvě země během tří dnů přímo ze Zlína nebo z pohodlí jejich domova. 

Zeměmi letošního roku budou Polsko a Írán. V rámci offline části budete moci objevovat tyto země například ve Zlínské restauraci Prašád, kde budete mít příležitost po dobu celého víkendu ochutnat menu plné polských a íránských specialit. Ostatní smysly samozřejmě nezůstanou pozadu. Např. zrak oslní výstava za okny Kongresového centra, instalace za sklem budovy Zlínského klubu 204 a v kavárnách Kafec Zlínský a Jedním tahem. Mapu se všemi vyznačenými místy výstav můžete najít na webových stránkách. Součástí online programu bude jarní kino, přednášky cestovatelů a virtuální 3D místnost s výstavou.

Nejenže díky festivalu můžete cestovat bez letenky, takže ušetříte spoustu peněz, ale dokonce ani nemusíte platit vstupné. To bude zcela dobrovolné a vybrané peníze budou využity pro organizaci dalších ročníků.

Pokud jste doteď neměli plány na druhý dubnový víkend, teď už máte program vyřešený. Více informací naleznete na www.culturea.cz nebo na Facebooku a Instagramu Culturea.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x