Jana Komrsková: už aby byl covid pryč

Jana Komrsková se svými dětmi (Foto: Zlin.cz)
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Více než deset let vládla české sportovní gymnastice a patřila do světové špičky. Dvakrát reprezentovala na olympiádě, skončila mimo jiné čtvrtá na mistrovství světa. Pod vedením rodičů se svému sportu věnovala od čtyř let. Vyrůstala ve Zlíně, dnes už téměř deset let bydlí v Uherském Hradišti.

Když vyrazí téměř nezměněna časem na uherskohradišťské náměstí, hned je nazdobí. Sluší jí to pořád, aby ne, když je Janě Komrskové pořád mladistvých sedmatřicet.

Vidím, že máte doprovod, kampak míříte?

Byla jsem pro Vojtu ve škole, chodí do druhé třídy, je mu osm a pak jsme zašli pro sestřičku Lindu, ta je ještě ve školce, je jí pět a půl.

Jak se Vám žije v Uherském Hradišti a nestýská se po Zlíně, kde jste vyrůstala a stala se naší nejlepší gymnastkou?

Zlín i Hradiště mám v srdci, teď bydlíme tady, ale mám to pořád napůl. Třeba rodiče bydlí kousek od Zlína, rozhodně jsem na své město nezanevřela, ale tady mám práci, děti už si zvykly.

S tou prací to ale teď bude asi všelijaké…

No to je pravda, covid je zlá věc, věnuji se třem pohybovým projektům pro děti, docela to šlapalo, jenže teď, jak známo, do tělocvičen nemůžeme, už aby ta nákaza byla pryč, vůbec nejde jenom o mne, ale o děti jako takové. Musejí mít pohyb, hýbat se, chybí jim i sociální kontakt, hrozí, že budeme mít telefonní a počítačové obtloustlé pecivály.

Možná je čas ve zpomaleném tempu občas trošku zavzpomínat na úžasnou kariéru, stává se Vám to?

Vidíte, to je zajímavé. Občas se za mnou ty sny vypraví. A zvláštní je, že jsou docela o stresu, bylo to v závodních časech často hodně náročné, ale rozhodně té kariéry nelituji. Vrcholem asi byly dvě olympiády. V Sydney a v Aténách. Na první mě v roce 2000, to mi bylo sedmnáct, vedl taťka, na druhé mamka, tohle asi jen tak někdo říct nemůže.

Když vidím ty dvě šikovné ratolesti, musím se ptát, zdali inklinují po mamince ke sportu, k pohybu jako takovému?

Pozoruhodné je, že jsou rády v pohybu, ale stejně tak je baví zpívat, tančit, malovat. Vůbec je nechci nikam tlačit, ono čas ukáže. Ale nutná je jedna věc, abychom se všichni vrátili do normálního života. Tak snad to bude co nejdříve.

To už zase budete mimo jiné pilovat pohybové dovednosti nejmenších nadějí z přípravky fotbalového Slovácka, což je jeden z Vašich projektů. Poslyšte, komu Vy tak asi fandíte, když hraje Slovácko proti Zlínu ve fotbalové lize?

Těžší otázku na závěr nemáte? No jasně že oběma, já v tomhle derby nikdy nemůžu dopadnout špatně.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x