Jezírko lásky v Luhačovicích

Foto: Jan Zainer
LUHAČOVICE - Dnešním výletem se podíváme do Luhačovic na krátký úsek lázeňského okruhu Dušana Jurkoviče. Ten ve své celkové délce měří 19 km a projdete díky němu hlavními částmi Luhačovic s krásnými výhledy do okolí.

My jsme zvolili úsek s kolonádou a jeho krátkou degustací pramenů, společně s vycházkou do přírody. Výlet začínáme nad Luhačovicemi u obory kousek od Jezírka lásky. Jedná se v podstatě o přehradní nádrž určenou jako zásobárnu vody pro lesní zvěř. Jezírko má na délku 60m a se svou šířkou 30m není úplně velikánem, nicméně už v první polovině 20 století se stalo vítaným výletištěm lázeňských hostů, kteří si zde přišli oddechnout od rušného lázeňského shonu.

O jezírku se říká, že kdo v něm smočí levý ukazováček, bude mít štěstí v lásce. Nevím. Co však jezírku určitě nechybí je láska k vodním řasám, díky ní ten ukazováček prakticky neuvidíte. Pokud se k tomu však opravdu odhodláte, můžete zkusit najít v metrové hloubce poklad, který se tu prý uprostřed jezírka ukrývá. Je zde krásná atmosféra, kvůli které tu určitě stojí zato přijít. Jezírko je situováno uprostřed lesa a je jím postupně pohlcováno. Tím vznikají krásná zákoutí jako vystřižená z asijských zahrad.

Okruhem Dušana Jurkoviče se postupně dostanete až k pramenu Marie. Odtud sejdete do centra lázeňského dění k pramenu Vincentka a můžete se pokochat při doušku Vincentky působivou celkovou atmosférou místa. Odtud přes kolonádu plnou sympatických kaváren, čajoven a designových obchůdků dojdete přes prameny Ottovky a Violy přes křížovou cestu až k samotnému začátku výletu.

Start: Luhačovice

Cíl výletu: Luhačovice

Délka trasy: 5km

Doba výletu (odhadem): 2h  

Doporučení pro koho: rodiny s dětmi, pěšky, kolo

Místa zájmu: Jezírko lásky, křížová cesta, pramen Vincentka, pramen Amandka, kolonáda, pramen Ottovka, pramen Viola.

Odkaz na trasu v Mapy.cz

Tip na výlet zpracovala destinační společnost Zlínsko a Luhačovicko.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x