Kam na výlet ve Zlínském kraji? Zůstaňte aktivními i během podzimu

Foto: Unsplash.com
Když nám letní počasí dalo své sbohem, většina lidí se uchýlila do pohodlí domovů a rozhodla se následující dvě období nevycházet. Přece jenom teploty začaly padat dolů, což řada lidí nemusí. Je ale velká škoda nevyužít nadcházející barevný podzim pro pár výletů, které budou jistě lepším zaplněním volného času než televizní pořady jdoucí neustále dokola, jen s větším množstvím reklam. Přinášíme tipy na několik výletů ve Zlínském kraji, které můžete podniknout i během sychravého počasí.

Zlínská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším v Česku i střední Evropě

Nemusíte být rodinou s dětmi, abyste se jednoho krásného podzimního dne vydali do Zoologické zahrady Zlín. Lešná patří k nejkrásnějším v České republice a nejen zde – zaujme i z pohledu střední Evropy. Její součástí je krásný zámek, který zpestří vaši procházku po jednotlivých pavilonech.

Jelikož zoologická zahrada nepatří k nejmenším a jelikož je plná atraktivních zákoutí, kde strávíte více než pár minut, vyhraďte si pro tento výlet celý den. Kupříkladu u rejnoků zůstanete i déle jak půl hodiny. Přece jen se vám běžně nepodaří si je pohladit, nebo ano?

Valašské muzeum v přírodě, když počasí bude přát

Nebo vás to táhne spíše do přírody? Pak si oblékněte pánské tepláky a mikiny a vydejte se do Valašského muzea v přírodě. Mluvíme o krásném skanzenu, který leží v Rožnově pod Radhoštěm. Jedná se o jeden z nejznámějších skanzenů u nás, který byl vybudován ve dvacátých letech minulého století. Tehdy se skládalo jen z jedné části, dnes se pyšní rovnou třemi.

Zatímco Dřevěné městečko je nejstarší částí celého areálu a ukazuje vám život na malém městě v období devatenáctého století, Valašská dědina spojuje hospodářské usedlosti, salašnické stavby, mlýn i kovárnu. A Mlýnská dolina je zase tou nejmladší částí celého skanzenu zahrnující funkční technické stavby na vodní pohon (tedy převážně na vodní pohon).

Památník Velké Moravy vás vezme do minulosti

Pokud se však chcete dostat ještě dál do minulosti, pak zavítejte do Starého Města, které leží v okresu Uherské Hradiště ve Zlínském kraji. Právě zde je k vidění Památník Velké Moravy, jenž návštěvníky seznamuje s archeologickými nálezy a životem Slovanů. Časová náročnost tohoto výletu je zhruba hodinu a půl čili si poté můžete zajít do města třeba na něco dobrého k snědku.

Památník Velké Moravy podává informace o velkomoravském stavitelství, také se zhlédnou repliky dobových oděvů a obuvi, vzácných šperků i tehdejších pracovních nástrojů.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x