Podívejte děti, zima, opravdová zima

Foto: Zlin.cz
ZLÍNSKO - Když paní učitelka jedné mateřské školy pár kilometrů za Zlínem vyvedla děti na vycházku a společně se mohly pokochat sněžením, pravila, že tohle je ta pravá zima. Což by se mohlo zdát banální, ale sníh je vlastně v posledních zimách na Zlínsku docela vzácností.

A tak se šlo ven, ale tentokrát výhradně s boby, ale už také lyžemi. Což je v polohách kolem 400 metrů jev velmi zajímavý. „Nahoru je to těžké, ale dolů úplně senzační,“ komentovali první sjezdařské zkušenosti Eliška s bráškou Matoušem.

Bílé nadílky aktuálně přibývá v horských oblastech, od šesti set metrů už se podmínky dají označit za velmi dobré. Šéfové ski areálů ve Zlínském kraji, mimo jiné v Karolince, na Trojáku, ve Velkých Karlovicích i jinde. Všude teď utěšeně přibývá nového přírodního sněhu.

„Už nám chybí jen souhlas vlády, abychom spustili vleky. Myslím, že bychom tu situaci organizovaně zvládali lépe, než když se nám sem zase o víkendu nahrne spousta lidí se sáňkami a dalšími prostředky na sjíždění mimo sjezdovku,“ říkají provozovatelé vleků.

Sníh nemusí být jen radost ani ve městě. Hned první větší várka znamenala problémy v městské hromadné dopravě. Už v úterý večer docházelo k výlukám, trolejbusy uvízly třeba na své lince číslo 8 ve Zlíně na Podvesné.

„Další problémy se sjízdností byly ve Zlíně například na Lesní čtvrti, v Jaroslavicích anebo v Přílukách,“ doplnil mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

V plné pohotovosti zůstávají silničáři, především v noci na čtvrtek a během něj se očekává další poměrně vydatné sněžení.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->