Vojtěch Volf: Přijďte k volbám. Máme šanci něco změnit

ZLÍN - Ve Zlíně do toho jdeme společně KDU-ČSL, TOP 09 a nezávislé osobnosti. Pojďte s námi a volte číslo 9.

Za několik dnů jdeme k volbám. Proč by občané Zlína měli dát hlas právě KDU-ČSL s podporou TOP 09 a nezávislých osobností?

Zlín byl vždy místem mimořádně pracovitých lidí. Důraz na práci, odpovědnost a výkon máme my, Zlíňáci, v sobě. Ale veškerá práce jde vniveč, pokud není určen správný směr a cíl. A také, pokud tato naše přirozená pracovitost je zneužívána
různými vykuky a příživníky. A s tím chceme jednou provždy skoncovat. Společná kandidátka KDU-ČSL, TOP 09 a nezávislých osobností na jedné straně nabízí zkušené politiky a pracovité lidi, kteří již ve svých profesních životech něco dokázali, na straně druhé nabízí nové tváře, které chtějí do vedení města přinést potřebné změny. Všechny ovšem spojuje nadšení a chuť poctivě pracovat pro Zlín. Zlín je totiž náš domov, naše srdcovka.

Jak ovlivní komunální volby celostátní témata, jako např. zdražování energií a inflace?

Samozřejmě v rámci kontaktní kampaně jsme s tímto problémem často konfrontování. Je ale potřeba si uvědomit, že aktuální problémy vznikají na úrovni Evropy a států, a nikoli na úrovni měst a obcí, my tady tedy celostátní potíže příliš ovlivnit nemůžeme a nejsme rovnítkem pro vládní koalici. Ve Zlíně se snažíme dělat vše podle svého nejlepšího vědomí a svědomí kontinuálně, což doufáme, že lidé ve Zlíně vnímají. Stejně jako my nemůžeme zasahovat do celostátní politiky, ani celostátní politikové nezasahují do věcí ve Zlíně ve smyslu, že nám neříkají, co a jak tady máme dělat.

Jak může město proti zdražování bojovat?

Máme v programu například vytvoření nové energetické koncepce města a plánu na snižování energetické náročnosti městské infrastruktury. Tam také chceme směrovat část investic. Mám na mysli fotovoltaiku či solární panely na střechách městských budov. V tom má dnes Zlín oproti jiným městům rezervu. Stejně tak chceme podporou sociálních služeb pro lidi s nízkým příjmem pomoci těm, na kterých se nejvíce podepisuje současné zdražování.

Můžete ve stručnosti představit váš program?

Naším hlavním cílem je to, aby byl Zlín domovem pro všechny generace. To je v kostce celý náš program. Nelze zvýhodňovat pouze jednu skupinu občanů. Každé město se musí rozvíjet jako celek. Mladí potřebují širokou nabídku volnočasových
aktivit nebo studentské byty. Mladé rodiny zase dostupnější bydlení nebo kvalitní a širokou nabídku školských zařízení. Senioři komunitní centra, kde se mohou scházet, nebo výstavbu dostatečných kapacit zařízeních pro seniory. No a všichni potřebujeme kvalitnější dopravu, nové autobusové nebo vlakové nádraží. Také bychom si zasloužili důstojné centrum, tudíž je třeba začít řešit stav Sadu Svobody, aby byl místem setkávání a odpočinku, jako je nyní Sad Komenského. Také je třeba řešit stav budovy bývalého soudu a zámku. Nicméně nesmíme také zapomínat na okrajové části, které si zaslouží odpovídající péči. Zkrátka těch úkolů je celá řada. Více informací na www.zlinnasdomov.cz.

A čeho se naopak musíme vyvarovat?

Zlín nabízí výhody velkoměsta, ale přesto se v něm necítíte anonymně. Je moderní i tradiční zároveň. Přesto mu hrozí jedno nebezpečí, a to že se z něj stane jakýsi „baťovský skanzen“. Sice malebný, ale bez potřebné energie. A právě to nechceme
dopustit. Proto zahájíme zásadní diskusi s Národním památkovým ústavem a ministerstvem kultury o revizi památkové zóny. Ceníme si baťovského urbanistického a architektonického odkazu, ale rozsah ochrany nesmí bránit v dalším rozvoji města a lidem v opravě jejich domovů.

A co je Vaší prioritou v dopravě?

Rychlé dokončení všech připravovaných obchvatů, příček a dobudování D49 nejlépe až do Lípy. Musíme také maximálně rozvíjet MHD a dát dostatečný prostor i ostatním způsobům dopravy. A musí se konečně dotáhnout autobusové a vlakové nádraží.

Jaké tři věci budete jako první prosazovat na radnici, pokud byste uspěl a stal se například primátorem?

Za prvé je to vybudování nových a zároveň dostupných bytů. Za druhé přípojka na dálnici a za třetí vybudování nových sociálních zařízení – pobytových i stacionářů. Naše společnost stárne a musíme se na to včas připravit.


×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x