Budova 26 v areálu „Baťovky“ se rekonstruuje, práce potrvají do června

Budova č. 26 prochází rekonstrukcí. Foto: KNTB
ZLÍN - Výměna oken, instalace venkovních žaluzií, zateplení obvodového pláště, rekonstrukce podlah i střechy. Budova ředitelství Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB) se komplexně rekonstruuje. Práce byly zahájeny v listopadu loňského roku a potrvají do června.

V sedmipatrové budově, ve které sídlí ředitelství KNTB, ale i Krajská hygienická stanice (KHS), se aktuálně vyměňují okna, počítá se také se zateplením obvodového pláště, instalací venkovních žaluzií a rekonstrukcemi podlah a střechy.

Na projekt využije Baťovka evropskou dotaci ve výši cca 6,3 milionu korun. Dotační poradentství zajišťuje Energetická agentura Zlínského kraje. „Celkové náklady na naši část rekonstrukce budovy dosáhnou částky téměř 35 a půl milionu korun,“ informoval Michal Filip, předseda představenstva KNTB.


V rámci své části projektu pak zrealizuje KHS také instalaci rekuperační jednotky, umístí malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu budovy, vymění všechna světla za LED svítidla a zhotoví akustické podhledy. „Všechna jmenovaná opatření zajistí úsporu energie minimálně ve výši 44 procent,“ doplnila Miroslava Knotková, ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje.

Celkové náklady na rekonstrukci budovy přesáhnou 71 milionů korun včetně DPH.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x