Na Zlínsku se stalo 25 dopravních nehod za 1 a půl dne

nehoda v Zádveřicích (Foto: Policie ČR)
ZLÍNSKO - Zimní počasí trápí již třetí den nejednoho řidiče, dopravní policisté jsou proto nepřetržitě v akci. Od úterního podvečera do dnešního dopoledne vyjížděli k celkem 25 dopravním nehodám, jejichž příčinou byla právě jízda na obtížně sjízdných vozovkách.

Naštěstí se prozatím všechny nehody i havárie na Zlínsku obešly bez závažnějších zranění a dokonce i bez přítomnosti návykových látek v organismu řidičů.

Bohužel řidiči často nerespektují dopravní značení a vjíždějí do míst, kde je vozovka v zimních měsících neudržovaná. Jako je případ jednoho cizince za volantem kamionu, který včera ve Vizovicích odbočil na ulici Partyzánskou a dál na ulici Hrušové a chtěl si tím zkrátit cestu z Vizovic do obce Loučka. To se mu nevyplatilo. Sklouzl z cesty a zůstal v těchto nesjízdných místech stát.

Většina dopravních nehod byla zapříčiněna kluzkou vozovkou, na níž řidiči nestihli včas zabrzdit. V části Zlína Prštné srazila osmnáctiletá řidička chodkyni jdoucí po chodníku, protože dostala smyk a vjela na chodník, kde nakonec narazila do oplocení rodinného domu. Jiní řidiči zase narazili do svodidel, do stromu, do obytných budov nebo do jiného vozidla.

Apelujeme na řidiče, kteří musí vyjíždět z domu i v těchto náročných povětrnostních podmínkách, aby byli opatrní a přizpůsobili rychlost jízdy povrchu vozovky. Zároveň je důležité předvídat i chování dalších řidičů a chovat se ohleduplně.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x