Den otevřených dveří v DSZO láká na prohlídku depa i jízdu historickými vozidly

Foto: Vojtěch Cekota
ZLÍN, OTROKOVICE – Po tříleté pauze se veřejnosti opět otevře vozové depo zlínské a otrokovické městské hromadné dopravy, a to v sobotu 11. června v rámci dne otevřených dveří. Návštěvníci akce se mohou těšit také na tradiční jízdy historických vozidel.

Návštěvníci si budou moci uvnitř areálu Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice zblízka prohlédnout vozidla MHD, zařízení dílen, centrální dispečink a také se projet ve voze MHD myčkou.

Na zvláštní lince mezi vozovým depem na Podvesné XVII a obratištěm Sportovní hala budou jezdit po celý den v půlhodinových intervalech domácí i zapůjčená historická vozidla MHD, která budou přepravovat cestující zcela zdarma. V hodinovém intervalu bude vedena zvláštní autobusová linka mezi vozovnou a Lesním hřbitovem, kde budou probíhat prohlídky s odborným výkladem.

Návštěvníci dne otevřených dveří si budou moci zblízka prohlédnout všechny typy vozidel MHD, která má DSZO ve svém současném vozovém parku: trolejbusy Tr24, Tr25, Tr26, Tr27, Tr30, autobusy Irisbus Citelis, Iveco Urbanway, Crossway, elektrobus 34 BB.

Největším magnetem bývají obvykle historická vozidla: trolejbus Tr9 s vlečkou, trolejbus Tr14 a autobusy ŠM11, Š 706 RTO s vlečkou. „Přislíbená jsou i další historická vozidla – autobusy ŠL 11, ŠD 11, Ikarus 280 a trolejbus T11. Chystáme pro návštěvníky také jedno netradiční překvapení, ale to poznají až na vlastní oči,“ uvedl vedoucí údržby vozidel Josef Polách.

„Srdečně zvu obyvatele Zlína i hosty ze vzdálenějších míst, aby u nás po tříleté přestávce strávili příjemný jarní den. Na své si přijdou dospělí i děti,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Den otevřených dveří DSZO býval ve Zlíně po řadu let každoročně se opakující tradicí. Protiepidemická opatření posledních dvou let bohužel jejich konání zrušila. V předchozích letech se dnů otevřených dveří DSZO zúčastňovalo pokaždé několik tisíc návštěvníků.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x