Mikuláš s Cyrilem vyběhali pro Krtka téměř 150 tisíc korun

Foto: Milan Mikšík
ZLÍN - První prosincový víkend se ve Zlíně-Loukách uskutečnil Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka, jehož výtěžek putoval už třetím rokem na Nadační fond dětské onkologie Krtek. Tentokrát se podařilo vybrat téměř 150 tisíc korun, serveru Zlin.cz to sdělila marketingová manažerka Alžběta Kubišová.

V sobotu 5. prosince 2020 se konal ve Zlíně-Loukách Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka organizovaný spolkem Běhy Zlín a rodinnou firmou Krajči plus. Výtěžek z běhu putoval už třetím rokem na Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Přestože nebylo do poslední chvíle jasné, zda se závod z důvodu protiepidemiologických opatření uskuteční, nakonec se podařilo závod úspěšně zorganizovat s počtem 235 přihlášených běžců. Celý závod provázela zpřísněná hygienická opatření a závodníci museli startovat postupně v časových intervalech. I přes značná omezení se vše uskutečnilo bez problémů a všichni startující závod úspěšně dokončili. Závod mezi muži vyhrál Matěj Beníček (KESBUK Team) a mezi ženami Jana Žaludková.

Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat téměř 150 tisíc korun – 100 000 korunami se podílel spoluorganizátor Mikulášského běhu s Cyrilem pro Krtka rodinná firma Krajči plus, ze startovného závodu šlo 35 250 korun a dalších 12 500 korun se podařilo vybrat na fond Krtek na místě

Běžecký závod už 33. rokem organizoval běžecký spolek Běhy Zlín. V roce 2018 se do organizace závodu zapojila rodinná firma Krajči plus, která se stala spoluorganizátorem závodu a udělala z něj benefiční závod na pomoc onkologicky nemocným dětem – Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x