Modernizace a dvě patra navíc. Kraj chystá v budově 22 velké změny

Foto: Zlínský kraj
ZLÍN – Budovu 22 v bývalém průmyslovém areálu ve Zlíně koupil v loňském roce do svého vlastnictví Zlínský kraj. Hejtmanství teď v této budově plánuje nejen celkovou modernizaci prostor, ale také dvoupodlažní nástavbu. Tu však musí nejprve schválit památkáři.

V budově 22, která se nachází v těsné blízkosti sídla krajského úřadu, se aktuálně nachází archiv a některé kanceláře úřadu. Sídlí zde také krajská Centrála cestovního ruchu, Energetická agentura Zlínského kraje a Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje.

Hejtmanství nyní chystá celkovou modernizaci budovy a také dvoupodlažní nástavbu. V budoucnu by se tak budova 22 měla využívat nejen pro potřeby krajského úřadu a krajských organizací, ale zřídit by se zde měly také sdílené kanceláře pro začínající podnikatele nebo studenty. Část prostor chce kraj také pronajímat.

Koupě budovy 22 byla bezesporu dobrou investicí, navíc s garantovanou ekonomickou návratností. Chceme do budovy i nadále soustředit některé kanceláře krajského úřadu a vybudovat zde také chybějící jednací a zasedací místnosti, sdílené kanceláře a odpovídající sociální zázemí,“ uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za finance a majetek David Vychytil.

Radní Zlínského kraje se nyní seznámili se studií posuzující návrh dispozičního a provozního řešení navržené revitalizace budovy včetně možnosti její dvoupodlažní nástavby.

Návrh na nástavbu budovy teď musí schválit památkáři.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x