Na Kocandě vzniká nová okružní křižovatka a obratiště trolejbusů

Foto: Vojtěch Cekota
ZLÍN – V lokalitě Kocanda ve Zlíně se v těchto dnech buduje nové obratiště trolejbusů linek 6, 7 a 8. Cestující by proto v těchto místech měli dbát zvýšené pozornosti, jízdní řády trolejbusových linek ale výstavba nijak neovlivní.

Určité nepohodlí při obcházení staveniště teď musejí snášet cestující při odchodu z výstupní zastávky Jižní Svahy-Kocanda. Výstavba nové okružní křižovatky i nového obratiště trolejbusů jsou v plném proudu.

V pondělí 11. července přepojíme trolejbusové vedení na provizorní trasu, která bude obcházet budovanou okružní křižovatku. Dojde k určitému posunu výstupní zastávky Kocanda. Po novém kruhovém objezdu a definitivní trase trolejového vedení přes ni bychom měli začít jezdit v září tohoto roku,“ informoval vedoucí úseku trolejového vedení a měníren Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice René Jurča.

Město, které je společně s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje investorem stavby, zde vybuduje také nový záliv pro výstupní zastávku přibližně v poloze naproti současné zastávce nástupní.

Cestující by měli věnovat po dobu výstavby při výstupech a nástupech v této lokalitě zvýšenou pozornost všem vývěskám, aby se bezpečně dostali od zastávky ke svým domovům. Pro současnou nástupní zastávku Kocanda se nic měnit nebude.

Stavební práce na Kocandě nijak neovlivní platné jízdní řády MHD. Protože zde však bude provoz vozidel dočasně řízen světelnou signalizací v jednom jízdním pruhu, nelze vyloučit drobná zdržení některých spojů v trvání několika desítek sekund,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Výstavbou nového obratiště Jižní Svahy-Kocanda by mělo dojít ke zvýšení bezpečnosti, vytvoří lepších podmínek pro krátkodobé odstavování vozidel MHD. Řidiči dále získají nové sociální zařízení a cestující nová nástupiště.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x