Na stavbu zázemí dopravního hřiště v Otrokovicích nastoupila těžká technika

OTROKOVICE - Výstavba nového zázemí dopravního hřiště v Otrokovicích je v plném proudu. Na realizaci však bylo potřeba povolat těžkou techniku.

Dopravní hřiště v Otrokovicích slouží k dopravní výchově a přes prázdniny je využíváno příměstskými tábory. Děti si zde mohou procvičit jízdu na kole, značení nebo správné chování v provozu. V Otrokovicích ho využívají nejen místní, ale dojíždí sem také školy z celého kraje i veřejnost. Proto se vedení města rozhodlo pro rekonstrukci nevyhovujícího zázemí.

Jedná se o stavbu, která vznikla formou modulární výstavby. Bude obsahovat kompletní zázemí, dvě učebny a sociální zařízení. Nedílnou součástí stavby je také sklad, kam se budou ukládat potřebné věci, zejména prvky pro obsluhu dopravního hřiště, přiblížil výstavbu vedoucí Odboru rozvoje města Otrokovice Erik Štábl.

V rámci stavby víceúčelového objektu bylo potřeba povolat těžkou techniku. Ta na místo uložila modulární systém, ze kterého je budova složena. Město zvolilo tento typ stavby zejména pro jeho rychlou realizaci.

Muselijsme připravit kompletní základovou konstrukci, veškeré rozvody kanalizace, vodua elektroinstalaci. Jakmile přijde řada na montáž jednotlivých dílců, dojde k propojení na ležaté rozvody. Všemu předcházela tříměsíční příprava,“ popsal přípravné práce Erik Štábl.

Nyní budou probíhat kompletační práce a opláštění fasády. Nové zázemí přinese vyšší standard a umožní rozšíření aktivit. Díky realizaci ve výši 19 milionů korun bude hřiště využíváno prakticky celoročně. K jeho slavnostnímu otevření by mělo dojít už letos v květnu.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->