Nažhavte své mozkové závity! Kolektivní dům ve Zlíně chystá festival chytrých her a hraček

Foto: Milan Mikšík
ZLÍN – Hromada chytrých her čeká na děti i dospělé od pondělí 8. ledna v Kolektivním domě ve Zlíně. Uskuteční se zde už 8. ročník putovního Festivalu IQ Play, na němž budou k vyzkoušení vzdělávací hry a hračky, které pobaví, ale zároveň rozvíjí kreativitu a logické myšlení.

Sál Kolektivního domu se promění v hernu chytrých her a hraček. Největší část budou tvořit deskové a společenské hry velkých českých i zahraničních výrobců a zajímavé hlavolamy. Jako každý rok organizátoři chystají také mnoho novinek.

Těší mě, že děti i jejich rodiče na těchto akcích zapomenou na své chytré telefony a trpělivě chytré hračky zkoumají. Na hravém festivalu mohou zůstat celé hodiny, klidně i celý den. Dopolední časy u nás většinou tráví děti ze škol a školek. Je skvělé, že mnoho pedagogů na této akci najde inspiraci k pořízení vzdělávacích pomůcek do výuky. Některé hračky se zaměřují na český jazyk, matematiku nebo třeba zeměpis,“ uvádí organizátorka Festivalu IQ Play Věra Stojar.

Na akci bude velké množství hlavolamů a nebudou chybět Ježci v kleci nebo Rubikova kostka. Dalším místem k zastavení budou stavebnice, a to jak ty tradiční a známé, tak i zajímavé designové kousky, které se v kamenných obchodech běžně neprodávají. Zajímavostí budou například kuličkodráhy, designové stavebnice, skleněné mozaiky nebo netradiční dřevěné skládačky.

Tzv. chytré hračky podporují u dětí kreativitu, představivost, logické a strategické myšlení a jemnou motoriku. Akce bude ukázkou přímé podpory technického vzdělávání a rozvoje logického myšlení, která u těch nejmenších začíná právě hrou s těmito vzdělávacími hrami. I letos chystáme také hodně novinek, po kterých v průběhu roku pátráme,“ doplnila Věra Stojar.

V dnešní přetechnizované době je velmi důležité, aby si děti uměly hrát s logickými hrami, deskovými společenskými hrami a stavebnicemi. Spoustu návštěvníků se například hlavolamů na Festivalu bojí a myslí si, že na to nemají buňky. Nevyzkoušet hlavolam by byla chyba. Je to totiž výborný relax, který doporučují psychologové. Fígl je v tom, že se soustředíte jen na to, jak vyřešit hlavolam, nikoliv na starosti, které vás trápí. Na akci vidíme, že je kolikrát dětem úplně jedno, jakou hru si zahrají. Jsou prostě šťastné, že si na ně rodiče udělali čas,“ doplnila Stojar.

Festival IQ Play se bude konat v Kolektivním domě od 8. ledna do 6. února, otevřeno bude denně od 8 do 17 hodin.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x