Od ledna začne do zlínské místní části Salaš jezdit nová autobusová linka

Ilustrační foto (wikipedia.org)
ZLÍN – Dopravní společnost Zlín – Otrokovice má pro obyvatele místní části Salaš dobrou zprávu. Od 1. ledna začne mezi točnou v Malenovicích a Salaší jezdit nová autobusová linka MHD číslo 53.

„Vycházíme vstříc požadavkům občanů a kanceláře místní části a rozšiřujeme od začátku roku 2024 síť MHD o novou autobusovou linku do Salaše. Pro obyvatele této části Zlína bude výhodné, když se dostanou do svých domovů s jízdními doklady MHD DSZO, které platí i v dalších částech sítě městské dopravy,“ komentoval zavedení nové linky  ředitel DSZO Josef Kocháň.

Na nové lince bude jezdit v pracovních dnech i v čase školních prázdnin šest párů autobusových spojů, ve víkendových dnech a svátcích pojedou čtyři páry.

Linka číslo 53 je dlouhá 5,3 kilometru a jízdní doba v jednom směru činí 10 minut. Spoje budou zastavovat na zastávkách Malenovice-točna, Malenovice-škola, Malenovice-paseky, Salaš-točna, při jízdě zpět také na zastávkách Salaš-zastávka, Nad Prohledem, Masarykova.

„Točnou v Salaši budou autobusy projíždět, takže cestující nebudou nuceni vystoupit a mohou pokračovat v jízdě na Salaš-zastávku nebo zastávku Nad Prohledem,“ informoval mluvčí dopravní společnosti Vojtěch Cekota. Upozornil také, že všechny nácestné zastávky budou na znamení a s nástupem pouze předními dveřmi. „Celá linka 53 je zařazena do tarifního pásma B,“ doplnil Cekota.

V souvislosti se spuštěním nové linky č. 53 dojde v Malenovicích kvůli přejezdům nasazeného autobusu také k drobnějším změnám v jízdním řádu linky č. 51. „Doporučujeme proto cestujícím, aby se ještě před koncem roku se změnami na lince 51 seznámili,“ uvedl vedoucí dispečer DSZO Jan Tesař.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->