Opilý řidič Mercedesu naboural na Jižních Svazích do semaforu. V krvi měl 2,64 promile

Foto: KŘP ZK
ZLÍN – Od včerejšího večera vyšetřují zlínští policisté dopravní nehodu, kterou na Jižních Svazích způsobil mladý řidič Mercedesu. Vzhledem k tomu, že v jeho těle kolovalo vysoké množství alkoholu, můžeme hovořit o štěstí, že řidičův nebezpečný manévr odnesl jen semafor.

V neděli po dvacáté hodině ve Zlíně na Jižních Svazích narazil osmadvacetiletý řidič cizí národnosti při odbočování do semaforu, který vylomil z ukotvení a tím ho na několik týdnů vyřadil z provozu.

Na semaforu způsobil škodu za téměř sto čtyřicet tisíc korun, na vozidle potom asi za padesát tisíc korun,“ přiblížila nehodu policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Náraz do semaforu řidiče ovšem nezastavil a dál pokračoval v jízdě až na parkoviště u nákupního střediska. „Dechová zkouška u řidiče ukázala hodnotu 2,64 promile,“ upřesnila Kozumplíková.

Policisté muži na místě další jízdu zakázali a zadrželi mu řidičský průkaz. „Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což řidiči hrozí v případě jeho odsouzení trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel,“ uzavřela policejní mluvčí.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x