Otrokovické Štěrkoviště se dočká velké proměny

Otrokovické Štěrkoviště se dočká velké proměny. Foto: Město Otrokovice
OTROKOVICE – Oblíbená Rekreační oblast Štěrkoviště v Otrokovicích prochází postupnou revitalizací. Po vybudování dětského hřiště přijde na řadu instalace nových plovoucích mol a rekonstrukce pláží. Vše by mělo být hotové ještě před začátkem rekreační sezony.

Na vybudování mol a pláží by měl zhotoviteli stačit jeden měsíc. S výstavbou se začne koncem května, a do konce června by mělo být hotovo. „Jedná se o rekonstrukci stávajících betonových mol, která budou vyrovnána a opatřena dřevěným opláštěním se zakotvenými nerezovými vstupy do vody a podnožemi s lavicí. Práce budou zahrnovat rekonstrukci dvou stávajících pláží a instalaci dvou samostatných plovoucích mol na hladině,“ vyjmenovala novinky, na které se mohou návštěvníci těšit, Dita Doleželová z odboru rozvoje města.

Plovoucí mola jsou úžasným a praktickým doplňkem pro vodní plochu. Používána budou celoročně, nevadí jim tuhé mrazy ani zamrzání vodní hladiny. Tyto plovoucí plošiny budou sloužit k posezení, odpočinku nebo vstupu do vody. Jejich velkou výhodou je to, že se na rozdíl od pevných kotvišť a přístavů obejdou bez jakýchkoli stavebních zásahů. Ráz krajiny zůstane zachován, aniž by došlo k narušení ekosystému a přírodní rovnováhy.

Celková revitalizace otrokovického Štěrkoviště je naplánována na pět let. „Štěrkoviště je hojně navštěvovaným místem, a proto je naším cílem toto místo zrekonstruovat tak, aby rekreantům nabídlo komfortnější zázemí. Již toto léto děti ocení hřiště s moderními a bezpečnými herními prvky, nová mola a pláže zajistí příjemný prostor k odpočinku se snadným vstupem do vody,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

Finanční prostředky na nová mola a pláže vyjdou na více než 4 miliony korun.

Zobrazit fotogalerii >>

--> --> --> --> -->