Záhada jako z románu. Policisté vyšetřují krádež hodinek za 654 tisíc korun, které nevysvětlitelně zmizely z kufru auta

Ilustrační foto
ZLÍNSKO – V úterý večer přijali policisté ve Slavičíně oznámení od devětadvacetiletého cizince ze sousedního státu o záhadné krádeži hodinek v hodnotě 654 tisíc korun. Muž si hodinky vyzvednul ráno v Praze a následně je v cestovním kufru uložil do zavazadlového prostoru automobilu. Když se pak v průběhu cesty chtěl na hodinky podívat, už tam nebyly...

Muž jel v úterý ráno společně se svým kamarádem do hlavního města, kde si vyzvednul značkové hodinky, které si objednal a předem zaplatil. „Jakmile si je vyzvedl, uložil je do cestovního kufru a ten umístil do zavazadlového prostoru vozidla,“ informovala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Pak se oba muži zastavili ještě na nákup v jednom z obchodních center v Praze. Hodinky při nákupu zůstaly uložené v zavazadlovém prostoru auta.Po cestě z Prahy měli ještě jednu zastávku na čerpací stanici. Ve vozidle zůstal řidič a majitel hodinek si šel koupit občerstvení,“ pokračovala Kozumplíková.

Po příchodu k vozu si muž vzal ze zavazadlového prostoru kufr a chtěl si prohlédnout nové hodinky. Čekalo ho ale nemilé překvapení – hodinky v kufru nebyly. Prohledal celé auto, hledal i u svého kamaráda, ale hodinky bohužel nenašel.

Záhadnou krádeží se tak budou zabývat kriminalisté,“ dodala policejní mluvčí s tím, že pachateli hrozí za krádež trest odnětí svobody až na pět let.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x