Poněkud jiný školní výlet. Cíl cesty zlínských gymnazistů: Réunion!

Foto: Iva Adámková
ZLÍN - Těžko říci, kolik vyznavačů tenisových radovánek ví, odkud pochází jistý Roland Garros. Lehko ovšem říci, že každý z nich ví, že se v Paříží hraje jeden z největších světových turnajů, pojmenovaný právě po tomto rodákovi z nádherného ostrova v Indickém oceánu.

Réunion je jedním slovem nádhera. To vám stoprocentně potvrdí deset studentů zlínského Gymnázia Na Lesní čtvrti, kteří si tam v listopadu udělali opravdu netradiční školní výlet. „Na výměnný pobyt v rámci projektu ERASMUS+KA2 se tam vypravila desítka studentů naší školy,“ vypráví Iva Adámková ze zlínského gymnázia.

Cesta zlínské výpravy trvala 30 hodin, což bylo nesmírně náročné. Ale i tentokrát platilo: něco za něco. To něco byly úžasné zážitky. „Studenti měli díky partnerské škole z města Saint-Pierre na jihu ostrova přebohatý program. Aktivně se zapojili do výuky, prozkoumali krásy ostrova i neuvěřitelnou diverzitu včetně mnoha naprosto jedinečných endemických druhů flory i fauny. Vydali se mimo jiné k vrcholu tamní nejčinnější sopky, relaxovali na krásných plážích, zakusili všemožné chutě exotické kuchyně a bylo toho mnohem více,“ informuje Adámková.

Pozoruhodné je i to, že kvůli covidové situaci museli návštěvu perly Indického oceánu dvakrát odložit, ale dobrá věc se nakonec podařila. Samozřejmě, že se gymnazisté ve věku od šestnácti do osmnácti let dostali do rodin svých hostitelů, zdokonalili se ve francouzštině a zážitků bylo jako máku. Réunionské studenty přivítají jejich noví přátelé v květnu příštího roku na oplatku ve Zlíně. Není pochyb o tom, že se tu hostům bude líbit.

Všichni chtějí věřit, že pandemická situace zlepší a návštěva se v plánovaném termínu uskuteční.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x