Směna virtuální měny za absenci ve výuce? Na UTB nic nemožného!

Foto: UTB
ZLÍN – Důkazem toho, že studium financí a účetnictví může být velká zábava, je originální projekt UFbanka, který vymysleli a zrealizovali na zlínské Fakultě managementu a ekonomiky. Jedná se o fiktivní virtuální banku, jejíž akcionáři jsou všichni studenti financí. Ti se tak hravou formou zdokonalí v oblasti virtuálního bankovnictví.

Na začátku celého projektu stál jednoduchý nápad – nakoupíme vybranou kryptoměnu a budeme s ní dále ve výuce pracovat. To se však ukázalo jako prakticky nerealizovatelné, proto se myšlenky ubíraly k vytvoření lokální měny UFcoin. A odtud už nebylo daleko k nápadu na virtuální UFbanku, která by nabízela svým klientům rozsáhlejší spektrum služeb a zároveň pracovala s vlastní měnou,“ přibližuje myšlenku vzniku UFbanky ředitelka Ústavu financí a účetnictví Drahomíra Pavelková.

UFbanka je virtuální akciovou společností, jejíž akcionáři jsou kromě členů Ústavu financí a účetnictví všichni studenti studijních programů Fakulty managementu a ekonomiky, a to jak v bakalářských, tak magisterských programech. Akcionáři mají nárok na výplatu dividend po celou dobu svého studia a zároveň svými aktivitami mohou přispívat k úspěšnému hospodaření UFbanky.

Studenti své UFcoiny mohou získávat například za své mimořádné studijní úspěchy, účast na soutěžích národních i mezinárodních zaměřených na oblast financí nebo za účast na vědeckých aktivitách ústavu,“ vysvětluje princip hry garantka studijního programu Finance a finanční technologie Adriana Knápková.

Naopak utrácet je mohou za aktivity zprostředkované UFbankou, například za stáž snů, den stínování top manažera ve firmě, individuální doučování, propagační předměty či za služby partnerů UFbanky, které byly do hry věnovány,“ dodává Adriana Knápková.

Založením fiktivní banky získali cenné zkušenosti nejen pedagogové, ale také studenti. „Projekt se mi moc líbí, určitě využiji směnu za nějakou tu absenci,“ říká s úsměvem studentka oboru Finanční kontrola Eva Chovancová. Naopak student David Pokorný dodává: „Já se asi budu držet pravidla kryptoměnu držet a neprodávat.“

Smyslem celé této dlouhodobé aktivity je zvýšení znalostí studentů v oblasti financí, aktivizace jejich studijního potenciálu, která zároveň povede k jejich zapojení do života ústavu, to vše s využitím hry založené na myšlence virtuálního bankovnictví.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x