Strážníci zachránili život ženě, která se rozhodla skoncovat se životem

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Zoufalá žena napsala synovi SMS, že se rozhodla skončit se životem a pak se odmlčela. Syn se snažil dostat do bytu, ale marně, na pomoc proto přivolal strážníky, serveru Zlin.cz to sdělil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Doslova o život šlo v jednom z bytových domů na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Deset minut před devatenáctou hodinou přijalo stálé operační centrum Městské policie Zlín oznámení od mladistvého chlapce. Ten uvedl, že jeho matka odeslala SMS, ve které sděluje úmysl ukončit svůj život. Mladý muž se poté ihned vydal k jejím bytu, ale vstupní dveře byly zamčeny a klíč byl z vnitřní strany zámkové vložky. Na místo tak okamžitě zamířila hlídky Městské policie Zlín z místního okrsku a Útvaru operativního zásahu. Operační důstojník také současně zalarmoval Policii ČR a zdravotnickou záchrannou službu.

„O sedm minut později se potvrdilo, že obava mladého muže byla důvodná. Dveře od bytu nešly odemknout a na zvonění a klepání uvnitř nikdo nereagoval. Jeden ze strážníků proto přelezl ze sousedního bytu na balkon, odkud vstoupil za použití síly dovnitř. Zde nalezl ležící 38letou ženu, kterou se strážníkům společně s policisty podařilo přivést k vědomí,“ konstatoval Janík. Dotyčná jim potvrdila, že chtěla ukončit svůj život a pozřela větší množství různých léků, které zapila alkoholem. Zdravotničtí záchranáři následně ženu převezli k dalšímu ošetření do nemocnice.

V krátké době se tak jedná již o druhý případ, kdy hlídky Městské policie Zlín spěchaly na pomoc lidem, kteří se rozhodli dobrovolně ukončit svůj život. O incidentu, při němž se mladý muž pokusil otrávit výfukovými plyny, jsme před časem informovali.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x