Studenti Baťovy univerzity si připomenou události 17. listopadu už o den dříve

Foto: UTB
ZLÍN - Mezinárodní den studenstva a události 17. listopadu roku 1939 a 1989 si připomenou také studenti zlínské Baťovy univerzity. V předvečer státního svátku, ve středu 16. listopadu, připravují shromáždění před budovou rektorátu a následně průvod městem.

Každoroční Mezinárodní den studentstva ve Zlíně pořádá nezisková organizace Studentská unie UTB s Univerzitou Tomáše Bati. V rámci vzpomínkové akce si studenti připomínají zlomové okamžiky v historii České republiky a vzdávají vděčnost všem, kteří se jich účastnili a bojovali za svobodu a demokracii.

„Tento významný den nám připomíná důležitost ochrany základních lidských práv, sílu svobody, ale také uvědomění. Uvědomění skutečnosti, že se čas od času objeví někdo, kdo se snaží takto demokratický svět potlačit, a to jakýmkoliv způsobem,“ uvedl prezident Studentské unie UTB Dominik Gerža.

Akce začne před budovou rektorátu ve středu 16. listopadu v 16 hodin. Všechny účastníky přivítá vedení zlínské univerzity včetně prezidenta Studentské unie UTB.

„Po proslovech, rozdání trikolor a svíček se s nimi návštěvníci vydají na průvod městem na náměstí Míru. Zde budou svíčky položeny i s pamětním věncem,“ uvedla tisková mluvčí UTB Petra Svěráková.

Po průvodu čeká návštěvníky doprovodný program na třech různých místech. V aule na Fakultě humanitních studií se bude promítat film Občanský průkaz, před kterým si se studenty popovídá o událostech 17. listopadu nový ředitel Městského divadla Zlín Josef Morávek.

„V baru Leaves Lounge proběhne historický kvíz a ve studentském baru U7 se uskuteční takzvaný vnitřní táborák s kytarou,“ dodala Petra Svěráková.

V rámci vzpomínkové akce byla zároveň umístěna na rektorátu univerzity “Stěna vděčnosti”, kam mohou studenti, zaměstnanci, ale i návštěvníci univerzity sdělit, za co jsou v životě vděční.

„Ne vždycky nám dochází, že za to, kde nyní jsme, jakým způsobem studujeme a kde se celkově nacházíme, vděčíme lidem, kteří tady byli před námi a bojovali. Já sám jsem jim moc vděčný za to, že můžu,” uzavřel manažer projektu Marek Kos.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x