Tříkrálová sbírka se v Otrokovicích uskuteční, dozná ale změn

Ilustrační foto (Foto: www.trikralovasbirka.cz)
OTROKOVICE - Tříkrálová sbírka se v Otrokovicích letos uskuteční, bude mít ale trochu jinu podobu, a to kvůli koronavirové pandemii. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Romana Pastuszková.

Letošní koledování bude tentokrát poněkud jiné. „Zdraví lidí i našich koledníků je pro nás na prvním místě. Proto jsme se s ohledem na současnou situaci rozhodli letošní sbírku pojmout zcela novým způsobem,“ uvedl za otrokovickou Charitu koordinátor sbírky Jan Žalčík. „Připravili jsme proto novinku v podobě on-line koledy. Na stránkách www.trikralovasbirka.cz bude možno zhlédnout online koledu a také přispět do virtuální kasičky. Zde bude možné zadat PSČ dárce a tím bude příspěvek automaticky přesměrován na místní Charitu, aby tak pomoc mohla sloužit přímo lidem z okolí dárce,“ dodal Žalčík.

Pokud by tento způsob byl pro některé občany obtížný, připraví Charita na několika místech v obci tříkrálové kasičky. V rozmezí vánočních svátků budou lidem do schránek distribuovány tříkrálové letáky s aktuálními informacemi, přehledem míst i termínem, dokdy bude možné přispět.

Bližší informace budou postupně přibývat v místních mediích, na webu otrokovické Charity i na sociálních sítích.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x