Zlín rozezní slavné filmové melodie Ondřeje Soukupa

Skladatel Ondřej Soukup. Foto: Zlín Film Festival
ZLÍN – Zlín Film Festival odtajnil první lahůdku ze svého doprovodného programu - autorský koncert s filmovými melodiemi skladatele Ondřeje Soukupa. Akce je součástí oslav 90. výročí Barrandov Studia, které se konají právě v rámci zlínského filmového festivalu.

Známé melodie Ondřeje Soukupa, který je autorem hudby k desítkám českých a zahraničních seriálů a filmů, rozezní v sobotu 11. září od 19:00 hodin zlínské Kongresové centrum. V podání Filharmonie Bohuslava Martinů uslyší diváci hudbu z filmů, jako je Kolja, Vratné lahve, Requiem pro panenku, Akumulátor 1, ale také z Nejasné zprávy o konci světa a Tmavomodrého světa, za kterou získal Ondřej Soukup ocenění Český lev.

Autorský koncert přinese průřez nejslavnějšími filmy ve spojení hudby a projekcí. „Půjde o opravdu jedinečný multimediální zážitek. Návštěvníci se totiž budou mít možnost zaposlouchat do koncertních suit ze soundtracků, které budou doprovázeny originálně zpracovanými sestřihy slavných scén z jednotlivých filmů,“ zdůraznila výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu Jarmila Záhorová.

Koncert je připraven ve spolupráci s Barrandov Studiem u příležitosti oslav 90. výročí od jejich vzniku. „Je pro nás velká pocta, že Barrandov Studio je nejen našim dlouholetým partnerem, ale že se společně s námi rozhodli oslavit své významné jubileum právě ve Zlíně, na našem festivalu,“ řekl prezident festivalu Čestmír Vančura a dodal že spolupráce obou filmových ateliérů sahá hluboko do historie až do období jejich vzniku a rozvoje. Zlínské ateliéry totiž vznikly o pouhých pět let později.

A proč padla volba právě na skladatele Ondřeje Soukupa? „Filmová hudba je fenoménem dnešní doby, k filmu prostě neodmyslitelně patří. Jejím prostřednictvím je dosahováno emocionálních a dramatických cílů a pro mnohé diváky zajišťuje i bezproblémový průnik do fikčního světa filmu. Skladatel Ondřej Soukup, kterého považuji za výjimečnou osobnost tohoto žánru, ve svém díle vždy dokázal tento zážitek divákovi zprostředkovat,“ vysvětlil Čestmír Vančura.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x