Zlínské strážníky zaměstnávají opilci, jednomu při močení na silnici přejelo auto nohu, další se svlékal na sídlišti

Foto: MP Zlín
ZLÍN - Zlínští strážníci v posledních dnech často zasahovali u opilců, kteří pohoršovali své okolí. Jeden skončil v nemocnici, protože mu při močení na silnici přejelo auto nohu, serveru Zlin.cz to uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Nejprve strážníci vyrazili nedaleko čtvrti Letná, kde bezvládně ležel na zemi čtyřiadvacetiletý muž. Strážníky na něj upozornil náhodný kolemjdoucí. Nadýchal 2,3 promile alkoholu a protože kromě střízlivosti dotyčnému nic nechybělo, převzal si jej do další péče rodinný příslušník.

O pár hodin později museli strážníci zasahovat u frekventované křižovatky v centru města. Čtyřicetiletý muž tu ohrožoval bezpečnost silničního provozu, navíc přímo v jízdním pruhu močil. Městskou policii na jeho chování upozornil svědek, který doplnil, že mu nejspíš jedno z projíždějících vozidel přejelo přes chodidlo. „Muž nadýchal 2,4 promile a ukázalo se, že mu opravdu některé z aut přejelo přes nárt nohy. S krvácející zhmožděninou ho sanitka odvezla do nemocnice,“ upřesnil Janík.

Ještě v ten samý den řešili zlínští strážníci další problém. Tentokrát jim volal třiatřicetiltý muž s tím, že jeho matka odešla ven jen v pyžamu a papučích, vydala se k lesu a zřejmě má sebevražedné úmysly. Na místo ihned spěchala hlídka. Ta zjistila, že vše je jinak. Oznamovatel byl zmatený a zjevně opilý. Odvedli ho proto domů, kde zároveň narazili na jeho matku, která byla naprosto v pořádku.

O den později strážníky zaměstnal 65letý opilec, který ležel poblíž tzv. šmoulího města na sídlišti Jižní Svahy. Muž se svlékal a pohoršoval tak kolemjdoucí, v organismu mu kolovalo 2,3 promile. Strážníci ho doprovodili domů, ale tam je čekalo nemilé překvapení. „Uvnitř městského bytu byla hygienická situace natolik nevyhovující, že by mohla být riziková nejen pro bydlícího, ale i ostatní obyvatele. Strážnícil proto o těchto skutečnostech vyrozuměĺi vlastníka budovy,“ poznamenal Janík.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x