Zlínský kraj odmění pracovníky v první linii. Z rozpočtu vyčlení 15 milionů korun

Zlínský kraj odmění zaměstnance v první linii pobytovými poukazy. Foto: kntb.cz
ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj se rozhodl odměnit zaměstnance zdravotních a sociálních služeb za jejich obětavost a nasazení v období pandemie. Poděkuje jim formou pobytových voucherů. Na odměny kraj z rozpočtu vyčlení 15 milionů korun.

Rada Zlínského kraje poděkuje pracovníkům první linie v boji s covidovou pandemií, kteří s velkým nasazením pečují o pacienty ve zdravotnictví a starají se o klienty v sociálních službách. Z rozpočtu bude na tuto aktivitu uvolněno 15 milionů korun. Odměnami ve formě voucherů na ubytování současně bude podpořen pandemií tolik zasažený cestovní ruch v našem regionu. 

Vouchery mohou zaměstnanci zdravotnických a sociálních služeb uplatnit ve vybraných hromadných ubytovacích zařízeních právě na území Zlínského kraje. Poukazy v hodnotě 3500 korun budou rozděleny mezi 4285 zaměstnanců. 

„Jsem rád, že se nám společně se statutární náměstkyní Hanou Ančincovou a náměstkyní Olgou Sehnalovou podařilo vytvořit program, kterým za celé vedení kraje vyjádříme velké poděkování za obětavost a ohromné úsilí lidí, kteří nám pomáhají zvládnout tuto složitou dobu. Přispějeme k regeneraci a načerpání nových sil pracovníků v první linii a zároveň podpoříme místní podnikatele z oblasti cestovního ruchu,“ uvedl Lubomír Traub, náměstek hejtmana s gescí pro strategický rozvoj a cestovní ruch. Držitelé poukazu se budou moci ubytovat v hotelu nebo penzionu, a to v termínu od 1. září 2021 do 30. června 2022.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x