Zlínský zámek o víkendu ovládne Zlín Design Market. Těšte se na přehlídku autorské tvorby i zajímavé workshopy

Foto: Zlín Design Market
ZLÍN – Už o tomto víkendu se 2. patro zlínského zámku promění v prostory plné inspirace a tvůrčí atmosféry. Uskuteční se zde 9. ročník Zlín Design Marketu, na kterém se představí čtyři desítky prodejců. Doprovodný program nabídne SWAP nebo speciální workshopy pro dospělé i děti.

Již tuto sobotu od 10:00 hodin se návštěvníci budou mít možnost v průběhu dvou víkendových dnů seznámit s mladými českými tvůrci a jejich výrobky a pořídit zde originální vánoční dárky nebo něco pro radost.

I letos nabídneme prostřednictvím Zlín Design Marketu širokou škálu různých kreativních oblastí tvorby od oděvů, přes módní doplňky, netradiční šperky, keramiku, bytové dekorace, přírodní kosmetiku, ale tradičně třeba také knihy nebo zdravé mlsání,“ vysvětlila iniciátorka projektu Miroslava Ptáčková a dodala, že cílem akce je představovat zajímavé trendy, značky, ale i nové objevy na poli autorské tvorby.

Poprvé se tak na Zlín Design Marketu objeví například mýdla a kosmetika zrozena z přírody pod značkou LuNatura, která přiveze ručně vyráběná mýdla, šlehaná másla a tuhé krémy, přírodní deodoranty, pleťovou kosmetiku, opojné aroma roll-onky.

Nově se představí i zlínská značka Angel pie s originálním unisex oblečením pro děti, značka Pookraj se svými porcelánovými šperky a drobným interiérovým designem, orientální značka L’Oriental nabídne ruční výrobky z přírodních materiálu z Maroka nebo značka Bacule na pěstování pokojových květin,“ přiblížila Ptáčková.

Připravené bude letos i občerstvení od EBE CAFE. Návštěvníci ale budou mít možnost ochutnat také spoustu dobrot od vystavovatelů Mlsni, SUSHI HOSHI, Dobró,  LUBA •M•A•S•O•.

Poprvé bude možné využít na Zlín Design Marketu bezpeněžní výměnu oblečení neboli SWAP. Návštěvníci se tak budou moci zbavit nepotřebných oděvů, a naopak si zase odnést nové úlovky do svého šatníku. „Stačí pouze přinést na zámek čisté, zachovalé a funkční oblečení,“ upřesnila princip akce Miroslava Ptáčková.

Další novinkou letošního ročníku je také spolupráce s Registrem dárců kostní dřeně. Během celého víkendu, tak bude možné se zaregistrovat jako dárce a pomoci tak nejen sedmiletému Matějovi, ale i dalším čekatelům na transplantaci kostní dřeně.

Organizátoři Zlín Design Marketu připravili tradičně celou řadu workshopů pro děti a dospělé. Volně dostupné a vhodné zejména pro děti jsou workshopy s výrobou originálních přání, malování dřevěných záložek a jmenovek, barevná terapie v podobě omalovánek nebo výroba jednoduchých šitých tašek z banneru.

Zbývá nám posledních pár volných míst, a proto doporučujeme zejména na náročnější workshopy se přihlásit dopředu. K dispozici bude třeba výroba adventních věnců s Květy od Heleny, workshop šití tašek ze starých bannerů vytvářet podle návrhu MINX a také Technika fotogramu: chemigram,“ upozornila Miroslava Ptáčková a dodala, že tyto jsou dostupné za poplatek.

Poslední zmíněný workshop povede Lenka Trčková, jejíž výstava „Latence“ právě probíhá v Galerii Václava Chada a je také součástí doprovodného programu Zlín Design Marketu. Výstavu lze zhlédnout i přímo v doprovodu autorky během komentované prohlídky, která se společně s workshopem uskuteční v neděli 26. listopadu ve 13 hodin.

Zlín Design Market se bude konat ve 2. nadzemním podlaží zlínského zámku v sobotu 25. listopadu od 10 do 18 hodin a v neděli 26. listopadu od 10 do 16 hodin. Vstup na akci je letos zdarma. Volný vstup je také na fotografickou výstavu „Latence“, komentovanou prohlídku výstavy i větší část workshopů.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x