Zlínští herci zkouší Šakalí léta v režii Dodo Gombára

Foto: Městské divadlo Zlín
ZLÍN - Zlínští herci začali zkoušet hudební komedii Šakalí léta pod režijním vedením Dodo Gombára. Serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí Městského divadla Zlín Veronika Jurčová.

Dodo Gombár není ve zínském divadle poprvé, už zde režíroval například unscenace Zvlčení, Mezi nebem a ženou, Žítkovské bohyně, Baťa Tomáš, živý a další. „Datum premiéry sice neznáme, ale už jsme se pustili do příprav. Po dlouhé době přibude ve Zlíně na repertoáru nová velká ,celosouborovka´,“ konstatovala Jurčová.

Je konec 50. let minulého století a do šedi socialismu přichází Bejby s rock ‚n‘ rollem v žilách. „Šakalí léta jsou hlavně o volání po nezávislosti a po svobodě, po nějakém záchvěvu, který dělá člověka víc člověkem, o obrovské energii rock ‚n‘ rollu,“ uvedl Dodo Gombár a prozradil, že spolu s herci se na jevišti objeví i živá kapela. Hudební stránku inscenace řídí hudebník, skladatel, korepetitor a multiinstrumentalista Josef Fojta.

V hlavní roli Bejbyho se diváci mohou těšit na Radovana Krále. „Myslím, že je to přesně ten titul, kterým to dokážeme zase nakopnout, až budeme moci hrát pro diváky. Určitě všichni aspoň jednu písničku ze Šakalích let znají. A jestli ne, tak ji znají a neví, že je že Šakalích let. Moc se na tu práci těším,“
podotkl Král.

Dramatizace vychází z povídek Petra Šabacha a z námětu stejnojmenného filmu Jana Hřebejka a Petra Jarchovského s hudbou Ivana Hlase.

Premiéru Šakalích let plánovalo Městské divadlo Zlín původně na duben. To už však neplatí. „Nesmíme propadat skepsi, že jsou divadla prázdná. Musíme pracovat s nadějí, že se v dohledné době zase sedadla v sálech zaplní,“ doplnil Gombár.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x