Soutěž se uskuteční 24. března. O první příčky bude tentokrát bojovat rekordních 25 studentů. Kvůli pandemii koronaviru se letošní ročník uskuteční on-line, což je pro organizátory akce velká výzva.
„Snažíme se, aby byl každý ročník trošku jiný, něčím ozvláštněný. Doba nám sama určila, v čem bude letošní jubilejní ročník jiný. Poprvé v historii si tak vyzkoušíme celouniverzitní soutěž online. Ze začátku nám bylo velmi líto, že se nepotkáme všichni osobně a neprožijeme zase tu jedinečnou atmosféru a napětí. Na druhou stranu je to ale pro nás výzva a věříme, že naopak zažijeme něco nového,“ sdělila organizátorka a garantka celé akce Jana Semotamová z FHS UTB.
I letošní ročník bude ve spolupráci se středními školami. A tak kromě vysokoškoláků budou soutěžit i nejlepší středoškoláci. V porotě zasedají přední osobnosti univerzity, významní partneři a studenti UTB. Posuzovat budou nejenom obsah prezentací, ale také jazykovou a vizuální stránku.
„I přes ztížené podmínky on-line se do soutěže přihlásilo více studentů, než jaká byla kapacita. Organizační výbor se proto rozhodl dát možnost soutěžit více studentům než v jiných ročnících,“ doplnila Jana Semotamová.
Vzdělání má smysl pouze tehdy, je-li teorie propojena s praxí. Proto organizátoři do poroty každoročně zvou kromě kapacit ve svých oborech z řad akademiků a studentů UTB i zástupce firem, a ti pro studenty volí náročná, ale atraktivní témata z praxe.
Samotná univerzita si kvalitních studentů velmi váží, což dokazuje nejen atraktivními cenami, ale i finanční odměnou v podobě stipendia. Kromě toho výherci v obou kategoriích získají poukazy na prestižní jazykovou zkoušku od P.A.R.K. Cambridge.
„Pro soutěžící se jedná o jedinečnou možnost získat kontakty u firem jako potencionálních budoucích zaměstnavatelů a vyslechnout si od poroty rady, postřehy a připomínky ke svému vystupování. Nyní už je jen na nich, jak s touto zkušeností naloží,“ uzavřela Jana Semotamová.