Aktivisté oslavili Velikonoce netradiční jízdou za svobodu

Jízda za svobodu
ZLÍN - Čtyřicítka lidí toužících po svobodě se na Bílou sobotu odpoledne zúčastnila ve Zlíně a Otrokovicích společné jízdy. Akcí chtěli vyjádřit svůj nesouhlas s vládními opatřeními.

Čtyřiadvacet aut ozdobených českými vlajkami a protivládními hesly vyjelo z parkoviště u otrokovického Štěrkoviště směrem do centra Zlína. Poté kolona pokračovala okruhem na Jižní Svahy a zpět do Otrokovic. Akcí chtěli účastníci vyjádřit svůj nesouhlas s vládními opatřeními proti šíření koronaviru a současně oslavili jarní svátky radosti, naděje a nových začátků.

Přibývají sympatizanti s našimi akcemi, lidé jsou ochotní věnovat více energie i času na podporu naší společné vize. Chceme žít ve svobodné zemi. S vládou, která stojí za svými občany. Pojetí zdraví se omezilo výhradně na biologickou rovinu. My jej vnímáme mnohem komplexněji. I zdraví psychické, sociální, finanční je pro nás všechny důležité,“ uvedl jeden z organizátorů akce Zdeněk Zapletal. „Děkujeme Policii České republiky za pohodový přístup a vstřícnost a bezpečný doprovod,“ dodal.

Organizátoři plánují pokračovat v podobných akcích po celou dobu trvání nouzového stavu.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x