Gastro škola ve Zlíně má nový kabát

Gastro škola ve Zlíně má nový kabát Foto: itvs24.cz
ZLÍN - Žáci Střední školy gastronomie a obchodu ve Zlíně mají nejen nové profesní uniformy, ale také zrekonstruované prostory. Do nového školního roku tak studenti nastupovali s velkým očekávání. Na rekonstrukci se vyplatila spolupráce Zlínského kraje a města Zlína.

Zájem o studium na Střední škole gastronomie a obchodu ve Zlíně je čím dál větší. Vedení navíc podporuje i žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Aby se tu nejen studenti, ale i zaměstnanci cítili dobře, snaží se škola neustále něco zlepšovat. Proto došlo koncem léta k rozsáhlé rekonstrukci školy.

Podařilo se nám kompletně zrenovovat veškerá okna, výplně, došlo na revitalizaci chodeb, stropů, podlah. Máme prostě krásnou školu v tuto chvíli,“ uvedl ředitel školy Petr Úředníček. Rekonstrukce souvisela s převedením školy z města Zlín na zřizovatele, kterým je Zlínský kraj. Proto si slavnostní ukončení 2.etapy nenechal ujít ani primátor Jiří Korec spolu s krajskou radní Zuzanou Fišerovou.

„Dokonce se podařilo i vysoutěžit o trochu méně peněz, takže ta cena byla nakonec 15 milionů korun. Je pravdou, že je dobré spolupracovat a tady se to povedlo mezi Zlínským krajem a městem Zlín na jedničku,“ podotkla Zuzana Fišerová, radní Zlínského kraje.

Kromě nových prostor mají žáci nové profesní uniformy. Ty využijí zejména na praxích. „Máme velké množství silných profesních partnerů jako jsou Velké Karlovice, Bistrotéka Valachy, což považujeme za skvělou zlínskou gastronomii a z těchto spoluprací taky těžíme. Věřím, že budeme v této činnosti pokračovat i nadále a o naši školu bude mezi zaměstnavateli stále takový zájem, společně tak můžeme posunout zlínskou gastronomii na vyšší příčky,“ dodal ředitel školy Petr Úředníček.

Nápady na zlepšování ale škola stále ještě nevyčerpala. Už nyní plánuje nový výtah nebo posluchárnu.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x