Systém „stop and go“ má zvýšit bezpečnost dětí u základní školy ve Štípě

Bezpečnost u štípské školy posílila rekonstrukce cesty. Foto: Město Zlín
ZLÍN – Zvýšení bezpečnosti dětí a plynulost provozu. To byly hlavní důvody rekonstrukce příjezdové cesty u základní školy ve Zlíně-Štípě, která zde probíhala od července do září.

Komunikace vedoucí z hlavní cesty ke škole je nyní ukončena točnou v podobě kruhového objezdu a lemována novými chodníky. Na točnu navazuje rozptylová plocha před školou a parkovací stání. Souběžně s rekonstrukcí došlo i k úpravě dopravního značení.

Záměrem stavebních úprav a změny v dopravním značení bylo zvýšení bezpečnosti u školy i komfortu rodičů. Zákaz vjezdu ke škole v ranních hodinách se nyní posunul až za točnu ve tvaru kruhového objezdu. Vyasfaltovaná část komunikace tak umožní ranní příjezd rodičům blíže ke škole. Aby se ale komunikace neucpala, nebude možné na ní parkovat.

Prakticky nyní rodiče, kteří odbočí ke škole z Nové cesty, projedou přes točnu, pak zastaví a vysadí děti u chodníku a pokračují zpět na Novou cestu. Tímto způsobem – stop and go – by měl být příjezd ke škole plynulý a pro děti bezpečný. V případě, že rodiče chtějí děti doprovodit do školy, musí využít parkoviště v ulici Jetelové, popřípadě jiná blízká parkoviště,“ uvedla neuvolněná radní Jana Bazelová.

Stavba v hodnotě 6 milionů korun probíhala od července do září. Hlavní stavební práce se realizovaly o prázdninách, počátkem září pak byly provedeny dokončovací práce a úklid.

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x